Legendárny Phil Rudd z AC/DC vystúpi prvýkrát sólovo na Slovensku

Bubeník Phil Rudd označovaný pre svoj sound fanúšikmi, ale aj odbornou verejnosťou za „dušu a srdce“ kapely AC/DC odštartuje so svojou skupinou na konci marca Head Job European Tour 2017. V rámci neho navštívi aj Slovensko, kde odohrá tri koncerty – 16.mája v Bratislave, 18. mája v Žiline a 19. mája v Prešove. V momente, kedy sa fakticky originálna zostava AC/DC rozpadla a nie je isté, či ešte vôbec vystúpi, zahrá Phil Rudd so svojou partiou naživo všetky slávne hity AC/DC v kombinácii s vlastnou tvorbou, čo je prísľubom unikátneho zážitku.

 

V rokoch 1975 až 2014 bol bubeník Phil Rudd základným stavebným kameňom austálskej formácie a je považovaný za rock´n´rollovú modlu a zhmotnenie klasického príbehu o mladom muzikantovi, ktorý to dotiahol až na úplný vrchol svetovej hudobnej scény. Nedávno vydal svoj prvý sólový album Head Job s Allanom Badgerom a Geoffreym Martinom. „Pravdupovediac, nedá sa ani vysloviť, aký som na tú platňu hrdý. Je to proste pecka! Moji spoluhráči odviedli fantastickú robotu a bicie nemajú chybu,“ podelil sa charizmatický bubeník s fanúšikmi o radosť z novinky. Armáda skalných fanúšikov skupiny vrátane renomovaných hudobných novinárov dokonca zaviedla tzv. „Rudd Factor“, čiže akýsi hodnotiaci štandard, ktorý Phil Rudd svojim štýlom hry na bicie a prínosom do kapely AC/DC nastavil.

 

A čo hovoria o Philovi kolegovia z branže? „Je mojim absolútnym vzorom a hrdinom. Hoci znie rytmika AC/DC jednoducho, bolo pre mňa vždy ťažké zahrať ako Phil Rudd,“ hovorí Christoph Schneider z Rammstein. Basák AC/DC Cliff Williams dokonca uviedol, že už ďalej nechce v kapele pokračovať, pretože postráda jeho štýl a spevák Brian Johnson doplnil: „Nedá sa nájsť solidnejší bubeník a človek, ako je on.“

 


 

Životnou skúškou boli pre legendárneho bubeníka súdne ťahanice vzťahujúce sa na obvinenia z prípravy vraždy a prechovávania drôg, ktoré vyhral. Na túto etapu nerád spomína. „Dni môjho životného pekla sú spočítané. Do budúcna pozerám s optimizmom, poctivo navštevujem psychiatra, svojim deťom som bližšie ako kedykoľvek pred tým, ale tvrdá muzika? Tá ma nikdy neomrzí. A s autami je to rovnaké,“ uistil verejnosť a fanúšikov majiteľ tiež veľkého vozového parku, ktorého výstavou vyzbieral 3 000 000 dolárov, ktoré putovali na pomoc obetiam zemetrasenia na Novom Zélande.

 

Slovenská časť Phil Rudd Head Job European Tour 2017

16.5. Bratislava, Rock Café

18.5. Žilina, Event House

19.5. Prešov, PKO Prešov – Čierny orol                                      

 

Pre viac informácii navštívte tiež oficiálnu stránku www.philruddmusic.com prípadne www.rudd.cz a

https://www.facebook.com/RuddCZ/