Lipové blues - Nový videoklip Petra Lipu

Lipové blues

hudba: Peter Lipa

text : Peter Petiška/Tomáš Janovic

Peter Lipa Band

 

 

Karanténa nás pristihla nepripravených a  chvíľu trvalo , kým sme zistili ze vo svojich domovoch nezotrváme len  pár dní, ale dovtedy, kým sa nedozvieme že už môžeme ísť do sveta. Ja som sa odizioloval na chate 40km od Bratislavy. Potom som pomaly prestal sledovať zpravodajstvo a v presvedčení, že to podstatné sa nakoniec dozviem aj tak, som začal počúvať svoju obľúbenú hudbu , ku ktorej sa dostávam aj tak len vo výnimočných situáciach. Potom som si kúpil novú gitaru, lebo tá moja ktorú mi mama kúpila na moje 18 narodeniny je na moje netrénované prsty trochu náročná. Zahrabal som sa do starých textov ktorých je za moju karieru pekná kôpka. Väčšinou sú písané rukou, dokonca v školskom zošite. Ale skutoční textári už vtedy písali na písacích strojoch. Tak som našiel text , ktorý mi dal Tomáš Janovic začiatkom 80-ych rokov, keď som konečne išiel v Prahe nahrávať svoje prvé LP "Blues z lipového dreva".

Ten text sa tam vtedy nedostal, ale ked som si uvedomil, že Tomášov text by mal ostať bez hudby v mojom archíve, tak som pocítil aj malú výčitku svedomia. Našťastie sa Tomáš už na ten text vôbec nepamätá. 

A tu je výsledok stretnutia týchto historických udalostí.

Moji milí kolegovia zahrali na  svojich nástrojoch. Radovan Tariška saxofon, Michal Šimko basa, Michal Fedor bicie a môj syn Peter klavír. Obrázky zostrihal moj syn Michal a vznikol taký rodinný domáci klip.