Marián Lucký zverejnil prvé skladby z pripravovaného albumu

lucky

 

Pomalšie skladby majú každá svoj príbeh. V jednom sa autor vracia do detstva, druhý je o tragickom osude zamilovaného dievčaťa. Nový album by mal vyjsť na jar tohto roku.

 

Tesne pred Vianocami minulého roku sa objavil na youtube nový videoklip Mariána Luckého k pesničke Mame, ktorú napísal pre svoju mamu. Dojímavý text znie ako vyznanie túžby vrátiť sa do detstva, na miesta, kde autor vyrastal. Druhá časť skladby je skôr inštrumentálna, s výraznou dynamikou, podporenou huslami a violončelom. Samotnému klipu nechýbajú pekné dievčatá, kontrast a napätie. Réžiu, kameru a strih obstaral Jozef Antálek, ktorý s Mariánom spolupracoval už viackrát.

 

 

Ku skladbe Mame pribudla koncom roka anglicky spievaná Melvie, ktorú Marián napísal podľa skutočnej udalosti. Na rozdiel od skutočného príbehu, Mariánov príbeh končí tragicky. Aj keď tieto dve skladby tvoria jeden singel, každá dostala svoj virtuálny obal. Na obale pre Mame nájdete malé dieťa načahujúce sa k mame, obal Melvie je skutočný výstrižok z amerických novín Washington Times (graficky upravil Miro Zrubák), ktorý je za vznikom tejto piesne. Obidve skladby nájdete na všetkých streamingových platformách.

 

 

Nový album Mariána Luckého sa rodí v štúdiu Jána Mudrocha v Modre. Termín vydania sa už niekoľkokrát posunul kvôli pandemickej situácii. Priebežne na ňom spolupracuje mnoho hostí, ako aj dlhoročných Mariánových spoluhráčov, napr. Peter Uličný, Milan Koyš, Roland Uškovitš, Mirka Košecká, Sisa Michalidesová, Mišo Veselský, Peter Szapu a mnohí ďalší... Skladby mastruje americká spoločnosť Sage Audio. Predpokladaný termín vydania je máj/jún 2022. Celé nahrávanie, tvorba hudobných klipov a krátkeho dokumentu je podporovaná súkromnými zdrojmi, ale taktiež inštitúciami SOZA, SKF a FPÚ.
 

lucky

 

Marián Lucký je slovenský gitarista, spevák a skladateľ, ktorý pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 25 rokov. Spolupracoval a spolupracuje s množstvom známych slovenských, aj zahraničných umelcov. Po dlhých rokoch koncertovania sa prejavil ako autor a v roku 2016 vydal debutový album About Life, po ktorom nasledoval singel Choďte Domov!/It's Alright. Pokiaľ to situácia dovoľuje, stále aktívne koncertuje, či už so svojou kapelou, alebo s iným projektom, napr. The Lucky Beatless Band. Momentálne pripravuje svoj druhý, sólový album.

Súvisiace články: