Martin Harich pokrstil druhé CD speváčky Adriany

 

Na krste zaznela skvelá hudba 

S jednoduchým názvom „Vianoce“  prišla na sviatočný hudobný trh mladá, talentovaná, len 15 ročná dievčina Adriana. Za krstného otca svojho druhého CD si vybrala Martina Haricha. „S Martinom sa naše cesty prelínali dávnejšie,“ – zdôvodňuje svoju voľbu Adriana a pokračuje: „Bol v porote, keď som súťažila v Malokarpatskom slávikovi, neskôr účinkoval v galaprograme San Remo Junior, kde som reprezentovala Slovensko. Jeho tvorba mi je sympatická a potešilo ma, že moje pozvanie vypraviť do sveta môj druhý album prijal.“

Dvojica Adriana a Martin si strihla dueto  dueto V slepých uličkách:

 

 

Samotný Martin Harich si album najprv pozorne celý vypočul a svoj súhlas vyslovil až potom, hoci Adrianu poznal. „Pripomína mi moju spevácku dráhu na začiatku,“ -  nechal sa počuť mladý spevák, ktorý aktuálne najviac času trávi v Prahe. „Mal som jedenásť rokov, keď som začínal a v tom čase vydala aj Adriana svoj prvý album. Vyrastal som v rodine hudobníka, a keď som mal celý týždeň dobré známky, otec ma vzal so sebou v piatok, aby som si s jeho kapelou zahral. Niekedy privrel aj oči, keď tie známky neboli až také dobré.“

Dvojica si naozaj sadla, o čom svedčí aj ďalšie spoločné spontánne vystúpenie v piesni Zombie:

 

 

Krstilo sa nie polievaním, ale konfetami.  Vystrelili ich okrem Martina a Adriany aj Adrianine spolužiačky, ktoré prišli podporiť svoju kamarátku z Turčianskych Teplíc, kde mladá dáma navštevuje osemročné gymnázium. 
 

krst_ada
 

Okrem súťaží ako Malokarpatský slávik, Česko zpíva, Childrens Superstar, Studnička, Projekt configurácia Talent, Viva Talent, Top Talent…) si Adriana zahrala aj  v seriáli televízie STV 1 SUPERHRDINOVIA  v  réžii  Adriany Totíkovej. Svojím hlasom prispela do piesne, ktorá sa stala hymnou mesta Turčianske Teplice, na čo je obzvlášť hrdá, keďže je obyvateľka tohto kúpeľného mestečka. 

V roku 2017 si zaspievala so živým orchestrom, keď zvíťazila v celoslovenskej konkurencii, aby reprezentovala na festivale v San Remo Junior, kde za najväčší zážitok považuje spievanie s veľkým 40-členným orchestrom.  

V závere krstu Adriana a Martin navodili pravú vianočnú atmosféru piesňou Tichá noc, v ktorej sa výborne zladili aj s Adrianiným dvorným gitaristom Matejom Habrdom:

 

 

Anna Olvecká

Foto: Jana Plevová