Na sobotňajšom koncerte Avital meets Avital pokrstí Jozef Lupták svoje nové CD Free in One

Už túto sobotu pozýva medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie na koncert Avital meets Avital, ktorý sa uskutoční 24.6.20.00 hod.Ateliéri Babylon v Bratislave. Hlavnou hviezdou večera bude jeden z najlepších hráčov na mandolínu súčasnosti – Avi Avital z Izraela, ktorý sa predstaví v Bratislave po prvýkrát. Spoločne s menovcom Omerom Avitalom – svetovo oceňovaným kontrabasovým virtuózom a uznávaným jazzovým umelcom predstavia projekt Avital meets Avital, ktorý spája marockú a severoafrickú hudbu, folklór i klasiku, židovské harmónie a stredomorské rytmy, vytvárajúc tak ideálny priestor pre stretnutie komornej hudby s world music a jazzom. Na pódiu vystúpia s ďalšími skvelými hudobníkmi: klaviristom Omerom Kleinom a perkusionistom Itamerim Doariom.

Na koncert osobne pozýva v krátkom videu aj Avi Avital:

 

                                                                    

Súčasťou koncertu bude aj krst nového sólového CD violončelistu a riaditeľa festivalu Konvergencie Jozefa Luptáka s názvom Free in One.

 


Jozef Lupták

Čo o svojom novom CD hovorí Jozef Lupták?

„Keď som bol malý chlapec, okrem violončela som veľmi chcel hrať aj na bicích. A tak som sa hru na bicích istý čas učil súkromne. Často som si sám pre seba spieval melódie, ku ktorým som súčasne vytváral ústne rytmy. Miešal som ich s melódiami a vytváral si tak vlastný hudobný svet. S violončelom som sa ho odvážil spojiť, až keď som mal tridsať rokov a pripravoval som projekt CELLO venovaný Johannovi Sebastianovi Bachovi. Odvtedy som toto spojenie postupne zaraďoval do sólových koncertných programov a stalo sa súčasťou môjho vlastného hudobného jazyka. Na CD som sa ich pokúsil nahrať pred 15 rokmi, no nebol som s výsledkom spokojný. Teraz však dozrel ten správny čas a ja Vám s radosťou predstavujem  Free in One – violončelo, môj hlas a ústne rytmy - moje vlastné kompozície doplnené skladbami Tavenera, Blocha a Godára.

Krstným otcom nového CD Free in One bude akordeonista Boris Lenko.

 

 

 

Youtube linky:

https://www.youtube.com/watch?v=SDoQIF1erLo

https://www.youtube.com/watch?v=cCj9MsakwYw

https://www.youtube.com/watch?v=9OJ0bsyIryc

https://youtu.be/QBNyaFlsdjI

 

 http://www.aviavital.com/

 

FB event Avital meets Avital in Bratislava: http://bit.ly/2q4Pb1Q

 

Vstupenky zakúpite v predpredaji v sieti Ticketportal:

http://bit.ly/2p3F0MI

 

 

Viac informácii o koncertoch nájdete na www.konvergencie.sk  alebo na info@konvergencie.sk