Konvergencie

Festival Konvergencie oslavuje 25 rokov!

konvergencie

Od 12. septembra do 8. októbra ponúkne v Bratislave, v Žiline a v Banskej Bystrici inšpirujúce stretnutia s hudbou v príjemnej atmosfére ľudskej blízkosti. 

Začína sa 25. ročník festivalu Konvergencie

mozart

V utorok 13. februára sa začína zimná edícia festivalu Konvergencie, ktorý vás až do 25. februára vovedie do fascinujúceho sveta Wolfganga Amadea Mozarta.

Konvergencie oslávia 25 rokov Mozartovou hudbou

Na festivale zaznie v priebehu štyroch dní (22. – 25. februára 2024) výber z Mozartovej komornej tvorby obsahujúci veľké diela i menej známe, no zaujímavé kompozície.

Svetoznáma Ida Kelarová pozýva na svoj hlasový workshop do čarovného prostredia Zámku Smolenice!

Jedinečný hlasový workshop Idy Kelarovej „Každý umí spívat“ pre široké publikum – neskúsených a hanblivých, ale i spevákov-profesionálov sa uskutoční od 25. – 26. októbra 2023 na Zámku Smolenice.

Tretí ročník skladateľskej súťaže festivalu Konvergencie pozná mená laureátov

Skladateľská súťaž festivalu komornej hudby Konvergencie, ktorej hlavným cieľom je iniciovať vznik a uvádzanie nových diel s generačným prepojením medzi skladateľmi a interpretmi, získala v treťom roku svojej existencie prívlastok medzinárodná. 

Vladimír Merta spieval Janáčka na Konvergenciách

merta

Tohtoročné jarné Konvergencie boli oduševneným holdom jednému z najvýznamnejších skladateľov 20. storočia. Ani tentoraz ma neprestala udivovať láskavosť a úctivosť spolu s kreativitou, s ktorou sú Konvergencie organizované. 

Vladimír Merta spieval Janáčka na Konvergenciách

Záznam z tohto koncertu si môžete pozrieť a vypočuť na YouTube kanále Nového Populáru. Budeme vďační, ak sa prihlásite k odberu.

Spoločné ihriská Tibora Felediho sú dokonalou nahrávkou, ktorú si zaslúžite mať

K pôvodne inštrumentálnemu projektu slovenských riekaniek a piesní pribudli hlasy detského zboru a sláčikové kvarteto. 

Do Banskej Bystrice príde Nils Økland – hudobník, ktorého treba zažiť

V pondelok 22. mája budú v Hogo Fogo – Jazz & Art Clube znieť jeho vlastné skladby, ale aj slovenské, nórske, židovské a rómske melódie. 

Krásna a pravdivá. Na Konvergenciách bude znieť komorná hudba Leoša Janáčka

Kráse a pravdivosti skladby nevěříme, dokud po zádech mráz nejde, dokud nezapomeneme dýchat.“ Leoš Janáček