Na Szigete sa stretlo viac ako 565 tisíc fanúšikov z celého sveta

Sziget opäť ukázal, že medzi najlepšie európske festivaly patrí právom. Chválou nešetria iba fanúšikovia, ale aj hviezdy ako Dua Lipa či členovia kapely Mumford and Sons. 

 

Tri vypredané dni a viac ako pól milióna návštevníkov, aj taký bol tohtoročný Sziget. Tamás Kadár, riaditeľ Sziget festivalu: „Sziget je naozaj unikátnym globálnym festivalom. Sme hrdí, že sme tento rok privítali na festivale v srdci Budapešti 565 000 návštevníkov z celého sveta. Bola to medzinárodná oslava umenia a hudby s umelcami z vyše 63 krajín, ktorí vystúpili počas siedmych dní vo viac ako 1000 predstaveniach a koncertoch. Festival má vo svojom DNA otvorenosť, lásku a rešpekt, a to sme videli na každom pódiu, v každom vystúpení aj medzi Szigeťanmi. Aj v budúcnosti budeme pokračovať v začatej ceste v duchu „love revolution“.  

 

dua_lipa

 

Pozitívne a nadšené ohlasy prichádzajú nielen od fanúšikov, ale aj od kapiel a umelcov, ktorí na Szigete tento rok vystúpili. Kanadskí spevák Shawn Mendes odkázal po koncert fanúšikom: „Moje srdce explodovalo! Ďakujem Sziget!“ Aj koncert kapely Mumford and Sons patril medzi hudobné vrcholy festivalu. Nadšená bola aj kapela vo svojom Instagrame po koncerte: „Zobudiť sa po včerajšku – to je ako sen. Ďakujeme ti Sziget. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a zdieľali tento moment s nami. Milujeme to čo robíme a sme za to tak vďační.“ Slovami chvály nešetrila ani speváčka Dua Lipa: „Sziget bol prvým festivalom, kde som bola headlinerom. Môj abstolútny sen. Neviem ako sa nám to podarilo tak rýchlo, ale nechcem aby to skončilo. Veľmi vás všetkých minulej za uplynulú noc... Život je poriadne crazy.“

 

Počas uplynulých siedmych dní sa na Szigete, ktorý je piatym najväčším festivalom na svete, stretli fanúšikovia z viac ako 100 krajín sveta a užili si koncerty mega hviezd ako Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford & Sons, Dua Lipa, Shawn Mendes či Arctic Monkeys. Prvé mená budúcoročného festivalu budú známe čoskoro. Čo je jasné už teraz je dátum – vidíme sa na Ostrove slobody od 7. do 13. augusta 2019. 

 

sziget_2018