„Nič nie je zadarmo,“ pripomína svojou novinkou kapela KING SHAOLIN

 

 

„Každé zakopnutie nás robí silnejšími. Verím, že význam textu a posolstvo tohto songu ľudom pripomenie, aby nestrácali nádej. Za každým úsilím a vytrvalosťou s dávkou otvorenosti je nielen drina, ale aj zadosťučinenie,“ opisuje myšlienkovú ideu najnovšieho singlu NOBODY SAID spevák a skladateľ Dominik Štofko.

 

Bratislavská kapela King Shaolin po nedávno zverejnenom časozbernom videoklipe "Born Free!" prichádza s ďalším singlom, ktorý v nedeľu premiérovo predstavila na webovej stránke rádia Európa 2 spolu s videoklipom. Obe skladby pochádzajú z jej aktuálneho albumu Play Against The Rules, ktorý vyšiel v marci 2017.

 

Zrodenie skladby

„Už 5 rokov sa venujeme každodenne nášmu snu. Je to dlhá cesta plná vzostupov aj pádov, no stále na sebe tvrdo pracujeme. Tento princíp, táto realita ma inšpirovala k napísaniu textu. Iróniou je, že pôvodne skladba nemala byť na albume, no v poslednej chvíli sme sa rozhodli, že na ňom nesmie chýbať. Song sa znovuzrodil,” hovorí frontman kapely King Shaolin.

Videoklip kapela zrealizovala s režisérom Lacom Rychtárikom a natáčalo sa v priestoroch košického štúdia Woont. V klipe sa okrem kapely objavila aj mladá slovenská modelka Barbora Bobošová. „Pri tvorbe klipu sme sa cítili veľmi uvoľnene, zažili sme pri natáčaní intenzívny nával nápadov, eufórie, vyčerpania i harmónie. Verím, že divák vyvníma náš kreatívny vklad a utvorí si vlastný obraz o našom diele,’’ vysvetľuje gitarista a manažér kapely Michal Neffe.

 

Jarne turné

Kapela King Shaolin popritom neustále aktívne koncertuje. Len za minulý rok odohrala 80 koncertov a celkovo má za sebou už viac ako 400 koncertov v štyroch krajinách Európy. O mesiac vyráža na klubové turné, v rámci ktorého sa v predstaví v šiestich slovenských mestách. „Na turné predstavíme okrem songov z pripravovaného EP Dead Mans Heart aj vynovenú live performance obohatenú o spev vokalistiek a na poste bubeníka predstavíme Trnavčana Michala Skácela,” vysvetľuje Dominik Štofko.

Na koncerty si kapela pozvala aj viacero spriatelených kapiel. Na poslednom koncerte turné kapela pokrstí nove EP Dead Mans Heart a stane sa tak 24. marca 2018 v Nu Spirit Clube v Bratislave.

 

KING SHAOLIN Maresi Tour:

03.03 Nové Mesto nad Váhom, BLUE NOTE

09.03 Nitra, MUSIC A CAFE (+ Be Well)

10.03 Trnava, TEN KLUB (+ Family Friend)

16.03 Prešov, WAVE (+ Jeno´s Brothers, No Brake)

17.03 Košice, KASÁRŇE (+ Jeno´s Brothers, Parrots of Madness)

24.03 Bratislava, NU SPIRIT (+ Horehigh)