Nightlines predstavuje singel a klip Pohľady z nového albumu Obyčajný človek

nightlines

 

Singel a klip Pohľady avizuje vydanie druhého albumu hudobníka Dominika Kopcsaya, ktorý pôsobí pod menom Nightlines. Album sa bude volať Obyčajný človek a vyjde ako online release tento mesiac 15.5.2020. Singel Pohľady vychádza aj s klipom, ktorý sa začal točiť ešte pred súčasnou situáciou. Réžiu, kameru a strih mali na starosti mladí umelci Adam Kolčák a Leo Hanzel. Singel, ako aj nový album, bol nahrávaný v štúdiu LVGNC Mareka Rakovického a o mix a master sa postaral Tom Lobb (Luvver).

 

„Pôvodne som plánoval vydať môj druhý album už minulý rok, no viacero okolností spôsobilo, že vychádza až teraz. Trvalo to dlhšie než som chcel, som však rád, že aj v tejto ťažkej situácii môžem ponúknuť ľuďom niečo nové a nový materiál je teraz v podstate výhodou. Klip ku skladbe Pohľady mal mať niekoľko ďalších záberov, ktoré sme kvôli pandémii už nemohli dotočiť. Rozhodol som sa, že ponúknem klip aspoň z toho, čo sa natočilo,“ hovorí Dominik Kopcsay aka Nightlines. 

 

O réžiu, kameru aj strih sa postarali mladí začínajúci umelci Adam Kolčák a Leo Hanzel. S úpravami a finalizáciou klipu pomohol grafický dizajnér a fotograf Waldemar Švábenský. „Klip som sa rozhodol poňať ako experiment a dať priestor mladým chalanom, ktorí ešte len začínajú s tvorbou. Myslím, že to dopadlo dobre a je to príjemný vizuál k samotnej piesni. Som veľmi rád, že s finalizáciou klipu mi pomohol môj priateľ Waldemar Švábenský,“ dodáva Dominik Kopcsay. Klip predstavuje metaforickú cestu za archetypickou ženou, ktorá je zároveň mýtickým a nejasným cieľom, ktorý v klipe v závere symbolizuje svetlo v temnom lese. Zaujímavosťou je, že v klipe sa samotný autor piesne oblečený ponára do jazera. „Natáčanie tejto scény bolo naozaj zábavné. Musel som sa začiatkom minulej jesene oblečený hodiť bez váhania do jazera a plávať. Keď sme túto scénu natočili, Adam a Leo mi oznámili, že nemali dosť svetla a ďalší deň sme museli scénu točiť znova. Nakoniec je to len pár sekundová záležitosť, ktorá však ostáva nezabudnuteľnou spomienkou,“ uvádza autor piesne Dominik Kopcsay. 


 

 

Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je 26-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy, ktorý v roku 2017 vydal debutový album Protisvit pod značkou ajlavmjuzik. Z albumu a vysielania Rádia_FM môžete poznať skladbu Dievča s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou (Tolstoys). V éteri rádia pravidelne zaznieva aj skladba Vážnejší, ktorá vyšla na unikátnej kompilácii Ostrovy hudby 2. 

 

Popri sólovej tvorbe vyštudoval Dominik Kopcsay aj hudobnú kompozíciu na VŠMU a pracuje na kompozícii klasických skladieb. Jeho štyri nové sláčikové kvartetá momentálne nahráva Spectrum Quartett v štúdiu Slovenského rozhlasu. Dominik sa taktiež podieľal na aranžmánoch skladieb kapely Tolstoys pre sláčikové kvinteto, ktoré spolu s kapelou predstavil na festivale Grape alebo vo vypredanom Slovenskom rozhlase. Ako producent sa spolupodieľal na mixe a produkcii nového EP Moon Boy mladého hudobníka a speváka Simona Štubniaka (The Curly Simon). Zaujímavosťou je, že pôsobil aj ako hudobný dramaturg seriálu Jenny na TV JOJ a bol spoluautorom seriálovej piesne, ktorá sa zhodou okolností volá tiež Pohľady.

 

Druhý album s názvom Obyčajný človek vyjde 15.5.2020 a bude dostupný online na všetkých streamovacích platformách. Do vydania albumu plánuje vydať Nightlines ďalší singel aj s klipom.

 

FB page: https://www.facebook.com/nightlines1994