Nový album piesní gitaristu Stanislava Počajiho “Domček z kariet”

pocaji

 

Prichádza zaujímavá hudobná lahôdka pre všetkých milovníkov slovenskej hudby . Album piesní nesie názov "Domček z kariet" a predstavuje spojenie 14 básní zo zbierky Petra Konečného “Krátky príbeh o láske” (2013) a  hudby gitaristu Stanislava Počajiho. Album prináša pomerne pestrú kombináciu hudobných žánrov a interpretov.

Hudobný základ tvorí trio so zvučnými menami: Stanislav Počaji na gitare, Michal Šimko na basgitare a mozambický hudobník Deodato Siquir za bicími nástrojmi. Toto trio vytvára základný zvuk albumu, ktorý perfektne ladí s textami Petra Konečného.

Album "Domček z kariet" ponúka spektrum interpretov. Medzi nimi nájdeme renomovaných umelcov ako Peter Lipa, Kamil Mikulčík, Pavol Hammel, Denis Lacho, Katarína Stohrová, Juraj Turtev a Sisa Michalidesová ale i nové talenty ako Asia Smolková. Ich hlasová interpretácia pridáva piesňam na albume širokú paletu emocionálnych odtieňov.

Ďalšími sólistami, ktorí sa objavujú na nahrávke, sú Nikolaj Nikitin na basklarinete, Milo Suchomel na sopránsaxofóne, Peter Szabados so steelgitarou, Sisa Michalidesová na zobcovej flaute, Boboš Procházka a Juraj Schweigert na ústnej harmonike..

Nahrávanie tohto albumu sa uskutočnilo v štúdiu LP vo Viničnom u Petra Preložníka, ktorý nielenže nahral klávesové nástroje, mixoval a mastroval nahrávky, ale svojou kreatívnou energiou prispel k celkovej atmosfére tohoto  projektu.

 Autorkou poetického obrazu použitého na obale je Martina Bégerová.

Vznik albumu bol podporovaný Hudobným fondom, Fondom pre umenie a Sociálnym fondom SOZA, čo by mohlo naznačovať istú kvalitu a prínos pre slovenskú hudobnú scénu.

"Domček z kariet" vyšiel 6.októbra 2023. Tento album sľubuje príjemný hudobný zážitok pre všetkých poslucháčov, ktorí majú radi piesňovú tvorbu ovplyvnenú jazzom.

 

Pre bližšie informácie a novinky sledujte
Web: https://stanislavpocaji.weebly.com
FB: https://www.facebook.com/stanopocaji/
FB: https://www.facebook.com/StanislavPocaji/