Nový singel a videoklip The Youniverse „Unfollow Me?!“

tammy
Tammy

V nedeľu 02.02.2020 vypustila kapela The Youniverse do sveta nový singel „Unfollow Me?!“. Je to prvá skladba, ktorou kapela oznamuje príchod pripravovaného albumu NEON. Jeho vydanie chystajú už koncom tohto roka, opäť vo vydavateľstve Bruuder Records.

Po minuloročnom úspešnom albume CMYK je NEON hudobným pokračovaním plánovanej konceptuálnej série štyroch albumov, ktoré kapela plánuje postupne vydať. Už je teda dopredu jasné, ako sa albumy budú volať: CMYK (2018), NEON (2020), CHROME a BLACK. Hudba na pripravovanom albume NEON chce objavovať popovejšie štruktúry a tradičnejší song-writing, bude menej experimentálny a celkovo menej temný v porovnaní s debutovým albumom CMYK. NEON je album o heartbreaku - zlomenom srdci, teda viac precítený, melodickejší a hravejší.

„S týmto albumom by sme chceli viac preskúmať, tak povediac “maxi zvuk” oproti CMYKu a viac sa pohrať s piesňovou formou. To ale neznamená, že nemôžu nastať výnimočné a experimentálne situácie, ktoré tento koncept jemne znegujú.“ - prezradil Jerguš Oravec.

Aký feeling bude mať NEON by mal fanúšikom kapely napovedať práve nový singel „Unfollow Me?!“, ktorý je v podstate pop-soulová power balada a je jednou z prvých napísaných skladieb pre NEON.


“Skladba Unfollow Me?! je vlastne posmešná reakcia na absurdnosť moderných vzťahov a ich hlavnú zbraň - sociálne siete. Song vychádza z osobnej skúsenosti, vznikol na prvý take a verím, že mnohí sa dokážu s týmto príbehom stotožniť. Prvý krát sme ho predstavili naživo na oceňeniach ZAI a u publika zožal celkom solídny úspech :)” - prezdradila Tammy Nižňanská. NEON bude zložený z ôsmych skladieb a vo vydavateľstve Bruuder Records ho plánuju odhaľovať po singloch, svetlo sveta by sa mohol dočkať už koncom tohto roka vo forme LP platne, CD a samozrejme aj digitálne vo všetkých dostupných streamingových službách a obchodoch na svete.
Zaujímavosťou je, že kapela THE YOUNIVERSE s vydaním nového singlu, po prvýkrát vydáva zároveň i rovnomenný videoklip „Unfollow Me?!“. Rovnako ako v hudobnej tvorbe, tak aj vo videoklipe sa premieta produkčná sebestačnosť a nápaditosť. Vystihuje myšlienku singlu a podčiarkuje jeho hlavné témy. Celý videoklip je prepletený neónovými farebnými tónmi ako predzvesť albumu NEON. Prvý singel „Unfollow Me?!“ si už od nedele 02.02.2020 môžete vypočuť prostredníctvom všetkých dostupných streamov.

 

 

The Youniverse je energická, alternatívna, blues-rockovo elektronická kapela speváčky, textárky a skladateľky Tammy Nižňanskej a gitaristu, skladateľa a producenta Jerguša Oravca, ktorú spolu založili v roku 2015.
Kapelu charakterizujú vysokoenergické riffy založené na hudbe s funkrockvými vokálmi, sprevádzanými extatickými tanečnými pohybmi. Znejú ako “neznáma“ kapela, ktorú by ste mohli počuť aj vo filme Quentina Tarantina s blúdivým, surovým, sexy trblietavým a nezameniteľným rockovým prejavom. Kapela sa predstavila fanúšikom už aj na Festivale Pohoda 2019 a Grape 2019, naživo vo vysielaní Rádia_FM v programe POHODA_FM LIVE, či v relácii Tri Pódiá v RTVS. V roku 2019 predskakovala veľkým menám ako SKUNK ANANSIE (GB) alebo MY BABY (NL, NZ). Členovia The Youniverse sú: Tammy Nižňanská (vokály), Jerguš Oravec (gitara) Šimon Vladár (basová gitara) a Adam Olexík (bicie). Ocenenia: 2018 CMYK - Radio Head Awards 2019 Short list - Debut roka, Tammy Nižňanská – speváčka roka 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI), The Youniverse – objav roka 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI)
Vydania: 2016 EP Raise Hell, Kid, 2017 SP Dark, SP Riverbanks, 2018 deputový album CMYK (BRUUDER Records)

 

the_youniversa