Nylon Union vydáva nový album "Undisclosed Grounds"

Posledný deň roku 2018 vydal Nylon Union v poradí druhý album s názvom "Undisclosed Grounds". Na rozdiel od dream-popového debutu "Sine Sine" prináša nový album sériu deviatich harmonických oscilácií zbavených rockového beatu či melodických liniek. Album, ktorého názov by vo voľnom preklade mohol znamenať aj "neodhalené príčiny" sa v náznakoch pohráva s témami ako identita, moc, násilie, túžba či láska, avšak ani to nie je úplne isté. "Ticho istým spôsobom predstavuje jedinú a totálnu slobodu slova." odpovedá nejasne autor albumu Richard Imrich.

 

Zvuk Nylon Union je na novom albume charakterizovaný komplexnými gitarovými textúrami, ktoré sú navrstvené na podklade syntetického zvuku dvoch analógových oscilátorov. "Nepoužívam žiadne gitarové ani digitálne efekty. Zvuk na albume je jednoducho gitara priamo zapojená do zosilňovača. Kľúčový je pre mňa zvuk miestnosti zachytený viacerými mikrofónmi, ktorý vytvára dominantný element vo finálnom mixe", hovorí Richard Imrich

 

Nylon Union debutovali v roku 2000 atypickým mini CD Oxeyed EP. Po relatívne krátkej aktívnej činnosti kapely ako post-rockového tria v zložení Richard Imrich (gitara, spev), Martin Turzík (basová gitara) a Matúš Homola (bicie, trúbka) vydali o celú dekádu neskôr v roku 2012 svoj prvý album Sine Sine na značke Deadred Records. V posledných rokoch sa členovia pôvodnej zostavy intenzívne venujú hlavne spolupráci na projekte Autumnist slovenského hudobníka Vlada Ďurajku.

 

Album „Undisclosed Grounds“ vychádza 31.12.2018 na značke Vlna Records vo forme CD ako exkluzívna príloha časopisu Vlna, v digitálnej forme stiahnuteľné z Bandcamp profilu Nylon Union a album je dostupný aj prostredníctvom väčšiny streamovacích služieb. O grafický dizajn sa postarala Barbora Šajgalíková a cover art tvorí fotografia zo série "Metamorphosis of Beauty" slovenskej fotografky Ester Šabíkovej.

 

Linky:

nylonunion.com

nylonunion.bandcamp.com

facebook.com/nylonunion

instagram.com/nylon_union

vlna.sk