OSMIDIV bude dokonalou reklamou na skvelú hudbu a zábavu

 

osmidiv_cmorik

 

Benefičný koncert OSMIDIV pre osoby s mentálnym postihnutím pre Banskobystrický región a okolité ústavy pod organizátorskými krídlami Občianskeho združenia Milan Štefánik napíše svoju deviatu kapitolu 19. augusta 2018. Už tradičné a mimoriadne obľúbené podujatie otvorí o 15.00 hod. zumbou Zoli z Galanty a potom sa návštevníci miestneho amfiteátra môžu tešiť na naozaj skvelú paletu koncertov.  Moderátorkou bude známa tvár TV Markíza a aktivistka v oblasti práv zvierat Janka Hospodárová. 

Hudobnými hosťami 9. ročníka budú všetko vynikajúci speváci a muzikanti z najvyšších poschodí slovenskej scény. Samuel Tomeček a Celeste Buckingham sa presadili nielen v televíznych talentových šou, ale úspešné sú tiež ich vlastné sólové kariéry, ktoré určite zvlášť predstavovať nemusíme. Keďže obidvaja majú spoločný duet Shoes, nechajme sa prekvapiť, či sa spolu predstavia napr. aj na pódiu amfiteátra v Banskej Bystrici...  

Kapela Fallgrap vznikla v roku 2012 a už o dva roky neskôr získala s debutovým albumom s názvom Rieka ocenenia Album roka 2014, Singel roka 2014, Debut roka 2014 a Nahrávka roka 2014 v kategórii Elektronická hudba. Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, bicími nástrojmi, gitarou a vokálmi, pričom fanúšikovia si ich zamilovali na festivaloch Bažant Pohoda, Grape Showcase Wave Festival, Eurosonic Noorderslag, či United Islands. 

Dokonalú rockovú energiu ponúkne Metropolis na čele s gitaristom Jimim Cimbalom a ako symbol pesničkárskej nehy pre zmenu vystúpi Sima Martausová, okrem iného členka Radošinského naivného divadla.  „Keď sa mi nejaký silný zážitok vpíše do srdca a mysle, ja ho potom pretavím do hudby a textov. Všetko si tvorím sama. Som rada, keď na môj koncert prídu ľudia. Necítim sa ako celebrita ani hviezda. K šťastiu mi stačí priazeň mojich fanúšikov,“ prezradila Sima. 
 

osmidiv_maduar
 

Spevák Martin Chrobák síce výrazným spôsobom vychádza z folku, ale rovnako v jeho pesničkách dokážeme nájsť džez, rock, blues, latino, funky či klasickú hudbu. Muzikantsky flegmatický spevácky výraz dopĺňa vďaka svojej inštrumentalistickej zručnosti, rovnako bravúrne zvláda akustickú i elektrickú gitaru. Mladá hudobná skupina INSIDE pricestuje zo Zlatých Moraviec. Jej hudba vychádza z epického hard rocku a podľa toho, aký ohlas má ich koncertná šou u divákov, majú chalani pred sebou viac ako slušnú kariéru.

Okrem skvelých koncertov sa môžete tešiť, tak ako je to zvykom, aj na náučné workšopy - zumba tancov, enkaustiky – maľovanie horúcim voskom, prútikárstvo, streľbu z kuše, výrobu šperkov z drôtu, maľovanie na tvár, výrobu doplnkov z kože, razenie mincí, ozdobovanie sádrových odliatkov a maľovanie na plátno.


 

 

Vstupenky budú dostupné v predpredaji - 12,00 €, na mieste - 15,00 €. Zľavy: Vstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím, pre držiteľov ZŤP, pre deti z detských domovov a pre deti do 140cm v sprievode dospelej osoby. Predpredaj: Ticketportal, Čajovňa klopačka, Informačné centrum Banská Štiavnica.
 

osmidiv_2018_plagatText: Daniela Sokolovičová a Imrich Makó

Foto: Petra Sekáčová, Marek Vaco a Milan Maršalka

Video: Igor Kolesár