Otvorenie sezóny pouličných umení v Piešťanoch

 

Koncertom kapely San Borondon Cyclo Fanfaria v piatok, 9.6.2017 o 17.00 na Kolonádovom moste a o 20.00 v klube ŽiWell „oficiálne“ otvárame sezónu pouličných umení v Piešťanoch. Koncert je súčasťou podujatia Piešťany Street Art Festival 2017 - Deň pouličného umenia, ktoré sa uskutoční dňa 5.8.2017.

 

Skupina San Borondon Cyclo Fanfaria je voľným nomádskym hudobným zoskupením, hrajúca tradičné piesne zo všetkých kútov sveta, od world music balkánskych, cigánskych a židovských melódií po piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín. Kapela bola založená v roku 2004 na Kanárskych ostrovoch.

 

Koncert San Borondon Cyclo Fanfaria som pôvodne plánoval na festival, ale keďže životný štýl členov kapely je úzko spojený s cestovaním a buskovaním po európskych mestách bolo nemožné ich dostať v strede sezóny do Piešťan. Preto som sa rozhodol pozvať ich na (pred)koncert festivalu a zároveň tak otvoriť sezónu pouličných umení v Piešťanoch, hovorí organizátor koncertu a festivalu Piešťany Street Art Festival 2017 - Deň pouličného umenia, Branislav Galo.

 

Zároveň by som chcel týmto inšpirovať kapely, ako aj iných umelcov, aby využili prichádzajúce leto a vystupovali na uliciach slovenských miest. Busking je koncertom a skúškou zároveň, mladé kapely sa tak zohrajú, naučia sa komunikovať s publikom a pri dobrej konštelácii si aj niečo zarobia. Akustické hranie do 22.00 je na Slovensku väčšinou bez obmedzení, ale odporúčam sa vždy informovať aj na príslušnom mestskom úrade, dodáva Branislav Galo.