Pesničkárka Lýdia Novotná predstavila debutový album, ktorým otvára svoju dušu a srdce

lydia_novotna

 

Slovenská speváčka a skladateľka Lýdia Novotná, ktorá na hudobnej scéne pôsobí od roku 2002, prichádza so svojím debutovým albumom Žijem, ako cítim.

„Život je krásne dobrodružstvo. Teraz to už viem. Keď sa človek "zažne“, môže sa stať svetlom pre mnohých ďalších. V živote som vyskúšala množstvo masiek, ale ani jedna mi nesedela. Skutočný život začal, až keď som sa prestala na niečo hrať. Tieto piesne sú odrazom mojej radosti a lásky k životu“, vysvetľuje kľúčovú myšlienku albumu Lýdia Novotná. 

Námety na texty piesní čerpá zo života. „Inšpiráciou je pre mňa všetko, čo ma nadchne. Či už je to úžasný človek, príroda, situácia. Pesničkárstvo je moja vášeň, kde neplatia žiadne pravidlá. Je to sloboda. Moja sloboda“, prezrádza Lýdia.


 

 

Nakrúcanie prebiehalo v King Shaolin Studios a tiež Laho Studio.

„Nahrávanie spevu v štúdiu s producentom albumu Dominikom Štofkom bolo veľmi povznášajúce. Profesionálne, ale aj ľudsky. Jeho precíznosť a cit pre detail sa vpil do mojej pesničkárskej ľahkovážnosti a spojilo sa jeho nebo s mojím. Vzniklo niečo, čo je pekne iné“, opisuje Lýdia pocity z nahrávania. O profesionálnu mixáž a mastering sa postaral zvukár Miroslav Laho z Laho Studio. 

lydia_novotna
Viac informácií o speváčkinom
hudobnom pôsobení
nájdete na jej 
facebookovej stránke.

 

Album vychádza 6. septembra a oficiálny krst sa uskutoční 28. septembra v Malackách na festivale Malacká šošovica, kde Lýdia odohrá skladby z albumu v plnom znení spolu so živou kapelou.

„Z albumu sa veľmi teším, myslím že uzatvára dekádu môjho hrania a tvorby a otvára mi nové možnosti. Prvým singlom je skladba Áno, láska, máš pravdu, ktorú už môžete počuť v hranosti rádia Slovensko aj rádia Regina“, dodáva Lýdia.  
 

Informácie poskytol PR manažér Michal Neffe.