Peter Juhás a Radovan Hanko v inšpiratívnom duete Každý pád

juhas_hanko

 

Novinka s videoklipom Každý pád je spoločným dielom Petra Juhása a Radovana Hanka. Výsledok spolupráce dvoch slovenských skladateľov a priateľov získal formu v pop-folkovej skladbe s nádychom akustickej pohody. Interpreti odlišní hudobným prejavom, no rovnakí v cítení života vniesli do skladby pozitívny nádych a energiu udržania správneho balansu.

Inšpirovaní ich doterajšou tvorbou a životnými skúsenosťami spoločne dali skladbe šmrnc ľudí spätých s prírodou, ale zároveň stotožniteľný s každodenným životom. „Verím, že skladba prinesie ľuďom inšpiráciu nevzdávať sa v ťažkých chvíľach, pretože to je taktiež súčasť života. Pády a sklamania. Ale zároveň verím, že k všetkému zlému nás čaká niečo dobré a naopak. Je to taká rovnováha života,“ objasňuje Peter Juhás.
 

hanko_juhas

 

„V živote každého človeka prídu obdobia, keď sa veci pokazia, či už dočasne, alebo kompletne zmenia život. Dôležité ale je, aby sa tým človek nenechal pohltiť a v každej negatívnej skúsenosti videl aj niečo, čo ho dokáže posunúť vpred a dokázal to využiť vo svoj prospech,“ dopĺňa Radovan Hanko hlavnú myšlienku skladby a poukazuje na fakt, že všetko zlé, čo sa v živote deje, nás v konečnom dôsledku urobí silnejšími.

Skladba vznikala istý čas a podieľalo sa na nej viacero ľudí. „Zaujímavosťou je, že mi Radko neveril, že sa dá len tak prísť, sadnúť a napísať skladbu. Ale napriek tomu sme si sadli a po malých kúskoch k nám táto skladba prišla u Radka doma. Vznikol tak pop-folk s nádychom autenticity,“ objasňuje Peter prvotnú fázu.

 

 

Nahrávanie spevov prebiehalo v Beyond Studio Nitra a dohliadal naň Tom Lobb. Hlavným producentom skladby je Tomáš Fuchs, ktorý odviedol kus kvalitnej aranžérskej i muzikantskej práce. S Tomášom Peter už mal možnosť spolupracovať na predchádzajúcich skladbách a opäť raz kompozícii vdýchol veľmi príjemný zvuk. Bicie nahrával skvelý Roman Vícha, basgitaru Matej Havlíček a o mastering sa postaral Ecson Waldes z Biotech Studio. „Sme radi, že môžeme pracovať s týmito talentovanými ľuďmi a veľké ďakujem patrí určite aj Janke Kirschner, bez ktorej by nič z tohto nebolo možné,“ poznamenáva Peter Juhás.

Námet klipu vytvoril tím z FINAL TOUCH a Dystopia film, ktorí mali pri tvorbe úplne voľnú ruku. Réžiu mal na starosti Dominik Albrecht, za kamerou stál Radek Lugsch, o strih sa postaral Lukáš Roubíček a celé to zastrešila po produkčnej stránke Markéta Plšková. Videoklip sa nakrúcal prevažne vo Fryštáku a jeho okolí. Hlavnú úlohu si zahrali Franciszek Humel a Laura Humel, vyžarujúc krásnou energiou, ktorá nabíjala každého v ich blízkosti. „Sme radi, že sa nám podarilo zachytiť, aký blízky vzťah medzi sebou majú. Zámerom klipu bolo poukázať, že napriek tomu, že sa niektoré veci zdajú byť ťažké a určite aj sú, tak stojí za tú námahu žiť pre niekoho a postaviť sa zo zeme. Nakrúcanie bolo veľmi príjemné bez akéhokoľvek stresu, čo sa odzrkadlilo i na tom, že sa podarilo zachytiť emóciu skladby a podporiť vizuálne jej posolstvo,“ vysvetľuje Peter.
 

hanko_juhas
 

Poslednou Petrovou vydanou skladbou Neprestávaj, s ktorou u pomáhala spomínaná Jana Kirschner, si našla svoje miesto k ľudom na koncertoch, ale aj v rádiách. Skladba Teším sa sa dostala do rotácií slovenských rádií. „Aj vďaka tomu sa moja hudba dostáva k ešte viac ľuďom, čomu sa veľmi teším. Tento rok máme obaja v pláne vydať svoje albumy. Hudbu beriem ako dar. Z každého koncertu a možnosti niekomu zahrať mám neuveriteľnú radosť a som nesmierne vďačný, že sa s touto radosťou môžem deliť s ľuďmi navôkol,“ uzatvára Peter.