Pozrite si program festivalu SHARPE 2023 20.-24. IV.

sharpe_2023

 

Piaty ročník hudobného festivalu a konferencie SHARPE zverejňuje kompletný harmonogram po dňoch. Bratislavská Nová Cvernovka zažiari už úvodným štvrtkovým večerom, na ktorom sa so špeciálnymi setmi predstavia najvýraznejšie mená scény. Novinkou bude aj festivalová aplikácia. SHARPE privíta prvých návštevníkov už 20. apríla!

 

Piaty ročník showcasového festivalu a konferencie SHARPE prebehne už budúci týždeň v jedinečných priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky. Štvrtkový otvárací večer organizovaný v spolupráci s Rádiom_FM bude patriť špičke slovenskej scény. Otvárať ho bude oceňované duo Lash & Grey v špeciálnej zostave s Robertom Balzarom na basse, Marcela Kóňu na bicích a sláčikovým triom. Nasledovať bude elektronický producent FVLCRVM so svojou AV SHOW. Večer uzatvorí aj čerstvý držiteľ sošky RHA za elektronickú nahrávku roka 2022, Blame Your Genes, so živým setom a hudobnými hosťami.

 

Bohatý piatkový program predstaví okrem iného aj mladé slovenské talenty ako Meowlau X ValSmall Town Lifealebo Krstní otcovia, s čerstvým debutom a v premiére s kapelou príde aj speváčka Laura Weng. Zo zahraničných mien sa v piatok predstavia napríklad avant-popová kapela Hope (DE), ktorá po SHARPE pokračuje ďalej ako predskokan na európskom turné Depeche Mode. Ďalej príležitostný ninja rapujúci v angličtine aj japončine Shao Dow (UK), pesničkárka Marí (DK), severské duo Lake Jons (FI) alebo Stéphane Clor, ktorý vo svojej tvorbe kombinuje klasické sláčikové nástroje s elektronikou a vlastnou výtvarnou tvorbou. 

 

Sobotný line-up otvoria pesničkári Greyshadow (AT) a domáci Karol Mikloš, na svoje si ale rozhodne prídu aj fanúšikovia jazzu napr. na koncerte Magra (DE), elektroniky na koncertoch ukrajinskej dvojice Krapka;KOMA, prepracovaných gitarových riffoch pri kapele VojdiIzzy and The Black Trees (PL) alebo Cloudsurfers (NL). O núdzu nebude ani v elektronických žánroch - v spolupráci s rezidenčnou párty Nočná budú na festivale tie najčerstvejšie mená zo súčasného industriálneho techna.  

 

Pozornosť oba dni bude v Novej Cvernovke patriť aj konferencii, ktorej súčasťou sú tento rok workshopy zamerané na naštartovanie hudobnej kariéry, ako sa starať o mentálne zdravie alebo networkingové aktivity a panely s odborníkmi z Európy. Medzi jedinečné príležitosti bude určite patriť i praktický workshop s Bastl Instruments, na ktorom sa účastníci naučia zostaviť vlastný sytetizátor The Kastle 1.5 Synthesizer Kit. Významnými hosťami konferencie sú tento rok dlhoročný britský hudobný manažér Stephen Budd (okrem iného spoluzakladateľ Africa Express s Damonom Albarnom) a Vlado Meller, rodák z Humenného, ktorý si po emigrácii do USA vybudoval kariéru ako producent a stojí za masteringom hudobných ikon ako Céline Dion, Linkin Park, Red Hot Chilli Peppers a ďalší. Účasť potvrdili aj zástupcovia festivalov ako napríklad Primavera Sound a Mad Cool v Španielsku, Le Guess Who? v Holandsku alebo Colours of Ostrava (CZ).

 

Komplexný program, silní hostia a plznička do skla. Tento rok si verím každý návštevník nájde to svoje a rovnako verím, že bude odchádzať s výborným pocitom. Príď, nehanbi sa a objavuj, neoľutuješ!” pozýva na festival riaditeľ Michal Berezňák. 

 

Celkovo sa na festivale a konferencii predstaví viac ako 30 rečníkov a 60 hudobných interpretov na viac ako 65 koncertoch. Chýbať nebude ani turnaj v stolnom futbale v spolupráci s festivalom Pohoda, alebo tajné akustické koncerty kapiel, ktorých identitu festival zverejní až tesne pred ich hracím časom. 

 

sharpe_app
 

Tohtoročnou novinkou bude festivalová aplikácia, ktorú si diváci môžu stiahnúť na telefóny s operačnými systémami iOS aj Android. Aplikácia SHARPE plnohodnotne nahrádza festivalový bulletin - návštevníci v nej nájdu všetky informácie k účinkujúcim, panelom, časový harmonogram a bude rovnako slúžiť aj na informovanie o aktuálnom dianí na festivale. 

Permanentky na dva festivalové večery a úvodnú Rádio_FM Night sú v predaji za cenu 35€. PRO PASS, ktorý umožňuje vstup na celý festival vrátane konferencie teda hudobnú časť aj konferenciu, stojí 59 €. V predaji sú aj zvýhodnené PRO PASS vstupenky s workshopom s Bastl Instruments. Všetky vstupenky sú v predaji na sharpe.sk

Kompletný zoznam umelcov, panelov a speakerov nájdete na webe festivalu www.sharpe.sk

Harmonogram festivalu
Harmonogram konferencie

 

Nalaďte sa na SHARPE 2023!

Spotify playlist Sharpe 2023

YouTube playlist Sharpe 2023

 

Stiahnite si aplikáciu SHARPE!

SHARPE pre android

SHARPE pre iOS