Respect tour Olympic 60

olympic

 

Stále vitálne legendy českej hudobnej scény z kapely Olympic odštartovali v Aréne Poprad svoje koncertné turné po Slovensku. Svojich divákov previedli cestou v čase vydláždenou tými najväčšími hitmi. Kapelu takmer v každej skladbe podporoval spev divákov v plnej popradskej Aréne. Najintenzívnejšie sa to prejavilo pri skladbách: „Snad jsem to zavinil já“ (1967), „Slzy tvý mámy“ (1973) či „Jasná zpráva“ (1981).

 

jandova

 

Vďaka scéne s veľkými LED obrazovkami, na ktorých boli premietané archívne zábery a originálna grafika k jednotlivým skladbám, si mohli diváci plne vychutnať koncert aj v zadných radách Arény. Špeciálnym hosťom kapely bola Marta Jandová ktorá sa okrem vlastného bloku ako predskokan Olympicu, predstavila aj ako interpret skladby „Slzy tvý mámy“. Spojenie otca a dcéry na jednom pódiu umocnilo emóciu tejto skladby.
 

desmod

 

Ďalším predskokanom bol Kuly so skupinou Desmod s gitaristkou Mirkou Šimkovou.

V prestávkach medzi kapelami sa konali rôzne súťaže v pití piva, moderované stand-up komikom Gabom Žifčákom.

Tento vynikajúci koncert skupiny Olympic a jeho hostí, miestami pripomínajúci jednu veľkú party, bol hodný svojho názvu Respect tour. Fanúšikovia československej legendy môžu ďalšie koncerty v rámci tohto turné navštíviť aj inde na Slovensku. Od 20. januára do 7. mája 2023 Olympic vystúpi ešte v mestách Michalovce, Prešov, Bratislava, Trnava, Prievidza, Nové Zámky, Brezno a Levice. 

 

JÁN KUČKOVSKÝ
Foto autor

Ďalšie fotografie z popradského koncertu skupiny Olympic si môžete pozrieť na našom instagramovom účte