Robert Balzar Trio Conversation

 

balzar

 

Kontrabasista a skladateľ Robert Balzar si už niekoľko dekád získava zaslúženú pozornosť vďaka svojmu jedinečnému remeslu. Zdieľal pódium s mnohými zvučnými menami nielen na domácej scéne a stal sa veľmi vyhľadávanou a rešpektovanou osobnosťou a obohatil nejeden hudobný projekt, počnúc od spoluprác s Hanou Hegerovou, Illustratosphere, projektom Dana Bártu & Robert Balzar Tria, skupiny J.A.R, až po koncertovanie a nahrávanie po boku mien z prvej línie svetovej jazzovej scény ako Kurt Elling, John Abercrombie, Benny Golson, Arturo Sandoval a mnohí ďaľší.

Najnovšie sa pripomína novým štúdiovým albumom ‘Conversation', ktorý vychádza práve z dielne kontrabasistovho vlajkového projektu - Robert Balzar Trio. V poradí siedmy album tohto zoskupenia, ktorý vyšiel 8. decembra vo vydavateľstve Easydor Records, popri lídrových kompoziciách obohacujú tri skladby klaviristu Víta Křišťana a jedna skladba z pera bubeníka Kamila Slezáka.

 

 

Nahrávanie v Cavatina Hall

Zvuk tria, charakteristický vyzretým jazzovým language, citom a dušou každého člena, bol nahraný v ikonických priestoroch Cavatina Hall v poľskom meste Bielsko Biala, ktorá vyniká svojou úžasnou akustikou. Za nahrávkou stojí vynikajúci poľský zvukár Tadeusz Mieczkowski. Mastering je dielom ďalšieho špičkového profesionála Marka Wildera v newyorskom Battery Mastering Studios. O cover design CD a LP sa postarali v Štúdiu Najbrt.

 

balzar
Album 'Conversation' je dostupný na LP a CD
cd music.cz
​Apple Music

Predchádzajúce albumy VuJa-dé (2014) a Discover Who We Are (2013) zaznamenali nadšené ohlasy poslucháčov i kritiky. Trio hudobníkov - kontrabasista Robert Balzar, pianista Vít Křišťan a bubeník Kamil Slezák, sa s novou nahrávkou na jar vydá na klubové turné.

 

Conversation Jarní Tour

2.3. POLIČKA

4.3. PLZEŇ

6.3. NÁCHOD

9.3. HUMPOLEC

22.3. LETOVICE

28.3. OLOMOUC

29.3. TEPLICE

30.3. ŠEMANOVICE

24.4. VRCHLABÍ

25.4. KLÁNOVICE

26.4. JESENÍK

30.4. TIŠNOV

2.5. OSTRAVA

4.5. KOSTELEC NAD ORLICÍ

18.5. NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

26.5. PRAHA