Róbert Fapšo Quartet dozrel, vypočujte si ich nový album DOKORÁN

fapso

 

Po minuloročnom úspešnom debute Pod inou hviezdou, ktorý priniesol kapele nomináciu na Radio_Head Awards prichádza Róbert Fapšo Quartet s druhou štúdiovou nahrávkou s názvom DOKORÁN. Obsahuje päť autorských piesní s textami v rodnom jazyku.

 

“S týmto albumom sme dozreli,“ tvrdí frontman kapely Róbert Fapšo a zároveň dodáva, “mali sme náročnejšie obdobie, žijeme na rôznych miestach krajiny a chvíľu to vyzeralo, že už nebudeme pokračovať. Nakoniec však vyhrala naša spoločná láska k tomu, čo robíme.“

 

Kapela si album DOKORÁN nahrala a vyprodukovala spojpomocne. Lukáš Kvaššay, bubeník kapely opisuje tento proces, “mali sme na všetko oveľa viac času. Každú skladbu sme nechali dozrieť a vycibrili do najmenšieho detailu.“ Na albume hosťuje speváčka zo ženskej vokálnej kapely NEHA! Belinda Rašner, s ktorou Róbert Fapšo napísal a spoločne naspieval pieseň Mama. Táto pieseň sa zároveň dostala do súťaže Košický zlatý poklad.

O fotky k albumu sa postaral renomovaný slovenský fotograf Michal Zahornacky, ktorý s kapelou spolupracoval už na prvom albume, design vytvoril talentovaný grafik Juraj Vačko.

 

Róbert Fapšo Quartet je na slovenskej hudobnej scéne od roku 2019. Skupina pôsobí v zložení Róbert Fapšo (spev, gitara), Roman Depko (spev, basová gitara), Lukáš Kvaššay (bicie nástroje) a Martin Svitana (klávesy).

 

Nový štúdiový album DOKORÁN si môžete vypočuť na všetkých streamovacích službách (napr. Spotify, Deezer) a kapela ho v plnej dĺžke zverejnila aj na Youtube a Bandcampe.

 

 

 

 

LINKY NA DOKORÁN ALBUM

Spotify

https://open.spotify.com/album/5BKzDqFLpUrnXzHkNdwPTr

Bandcamp

https://robertfapsoquartet.bandcamp.com/album/dokoran

 

Sociálne siete kapely Róbert Fapšo Quartet

https://www.facebook.com/robertfapsoquartet/

https://www.instagram.com/robertfapso_quartet/