Roland FP-10 * Digital Piano

roland_fp10

Neprekonateľný výkon, neprekonateľná cena 

 

Keď príde inšpirácia, sadnite si za najnovší model obľúbenej série Roland FP – základný model FP-10. Toto cenovo dostupné piano je vždy pripravené na hranie vďaka 88-klávesovej klaviatúre PHA-4 Standard s autentickým charakterom a nápaditým zvukom Roland SuperNATURAL. Hranie si môžete vychutnávať cez integrované reproduktory alebo slúchadlá. FP-10 je prenosné a kompaktné piano, ktoré vám skvele poslúži na domáce hranie, využijete ho na každodenné cvičenie v izbe aj na úchvatné hudobné vystúpenia v obývačke. Vďaka Bluetooth® pripojeniu a  integrovaným funkciám, ktoré v tejto cenovej hladine neponúkajú žiadne iné digitálne piana, je FP-10 skvelá voľba aj ako druhé piano pre skúsenejších hráčov.

 

*Funkcia Bluetooth nemusí byť dostupná v niektorých krajinách

 

  • Pôsobivý a „živý“ zvuk klavíra Roland SuperNATURAL Piano
  • 88-klávesová klaviatúra s kladivkovou mechanikou v kompaktnom kabinete
  • Klaviatúra PHA-4 Standard poskytuje dokonalú dynamiku a výrazové možnosti
  • Výstup pre slúchadlá a tichá klavírna mechanika umožňujú hranie v ktorejkoľvek hodine
  • Integrované reproduktory vynikajú expresívnym zvukom
  • Bluetooth MIDI/USB MIDI rozhranie pre pripojenie k softvéru Garageband, počítačom a DAW softvéru
  • Aplikácia Roland Piano Partner 2 vám uľahčí výber zvukov, nastavenie metronómu a používanie ďalších funkcií priamo z vášho smartfónu
  • Režim TWIN PIANO pre učiteľov hudby umožňuje rozdelenie klaviatúry na dva úseky s rovnakým rozsahom pre učiteľa aj žiaka
  • K dispozícii stojan KSCFP10, ktorý dodá pianu klasický vzhľad
  •  

digital_piano_roland

 

Spojte sa s hudbou cez expresívnu klaviatúru PHA-4

Pri hre na piane ide hlavne o možnosti hudobného vyjadrenia. Klaviatúra PHA-4 Standard má rovnakú odozvu ako špičkové akustické piano a vďaka technológii snímania dotyku od spoločnosti Roland dokáže zachytiť každý detail, ‑ či už hráte silno alebo jemne‑. Vďaka snímaniu vo vysokom rozlíšení a mechanizmu Escapement pre rýchle opakovanie úderov klávesov klaviatúra PHA-4 verne premieňa na zvuk aj tie najjemnejšie rozdiely v dynamike a vo zvuku. Dôraz kladený na detaily spozorujete aj v chode mechaniky: kladivká sú ťažšie pri nízkych tónoch a ľahšie pri vyšších tónoch. Keď sa dotknete bielych klávesov, presvedčí vás revolučný materiál absorbujúci vlhkosť, ktorý imituje prirodzenú textúru a pocit pri dotyku skutočnej slonoviny. Ak chcete používať expresívne pedálové techniky, napríklad half-pedal, jednoducho pripojte doplnkový pedál DP-10.

 

Autentický zvuk, ktorý očarí začiatočníkov a inšpiruje profesionálov

Aj keď v rovnakej cenovej hladine nájdete aj iné nástroje, zvukom sa pianu FP-10 nevyrovná žiaden. Zvukový procesor Roland SuperNATURAL má autentický expresívny a živý zvuk pre začiatočníkov, ktorí sa učia základné techniky, aj pre skúsených hráčov, ktorí vyžadujú dokonalý hudobný prejav a odozvu. Výkonný integrovaný reprosystém vytvorí dynamický zvuk piana, ktorý zaplní vašu miestnosť. Vychutnávať si ho však môžete aj cez slúchadlá v ktorejkoľvek dennej aj nočnej hodine.

 

digital_piano
 

Povzbuďte svoju hudobnú kreativitu prostredníctvom integrovaných zvukov, cvičebných funkcií a aplikácií

Vďaka moderným digitálnym funkciám je hranie na piane FP-10 vždy zábavné a produktívne. S integrovanými zvukmi, ako je napríklad organ, elektrické piano a sláčikové nástroje, môžete svoju kreativitu rozvíjať v akomkoľvek hudobnom žánri. Vďaka integrovanému metronómu si môžete cvičiť časovanie a vďaka režimu Twin Piano Mode, ktorý umožňuje učiteľovi a žiakovi sadnúť si vedľa seba a hrať v rovnakom rozsahu, sa budete učiť rýchlejšie. Funkcie Bluetooth a MIDI umožňujú pripojiť sa k rôznym DAW programom a aplikáciám, od Apple GarageBand až po Roland Piano Partner 2*.

 

* Rytmická funkcia nie je v aplikácii Piano Partner 2 dostupná.

 

Najkompaktnejšie 88-klávesové digitálne piano vo svojej triede

Chceli by ste 88-klávesové piano, no nemáte doma priestor pre kabinet klasickej veľkosti? Odpoveďou je Roland FP-10. Ako najkompaktnejšie 88-klávesové digitálne piano vo svojej triede má FP-10 rozmery len 1 284 x 258 mm (šírka/hĺbka). Vďaka tomu si ho môžete vziať kamkoľvek a jednoducho ho prenášať podľa potreby. Ešte väčšiu flexibilitu na cestách vám poskytne prenosný stojan na klávesy KS-12. Ak chcete dosiahnuť autentický vzhľad piana a stabilitu, vyberte si stojan KSCFP-10.

 

piano_roland

 

 

Článok patrí k časopisu: