Roland TD-17K2 a TD-27KV2 V-Drums Series 2

Nahrávajte. Cvičte. Oddychujte. Opakujte.
 

v-drums_roland

 

 

Keď potrebujete expresívnu biciu súpravu na nahrávanie a skúšanie, siahnite po TD-27KV2 V-Drums. Vďaka veľkorysým rozmerom padov je za súpravou dostatok miesta na pohodlné sedenie. Špičkové prirodzené výrazové možnosti, ktoré získate len s jedinečným digitálnym snare bubnom, hi-hat činelom a ride činelom Roland. Všetky sú pripojené k vylepšenému modulu TD-27 s novými súpravami, efektmi a možnosťami spracovania, ktoré sú založené na rovnakej technológii, akú nájdete vo vlajkovom modeli Roland TD-50X. Cvičte so skladbami prostredníctvom bezdrôtového Bluetooth® Audio rozhrania. Nahrávajte až 28 zvukových kanálov cez jediný USB kábel a potom sa so zvukom vydajte na cesty vďaka priraditeľným priamym zvukovým výstupom. Život bubeníka je náročný, či už ide o cvičenie, nahrávanie, skúšky alebo koncerty. Vyberte si preto súpravu, ktorá to všetko zvládne.

 

 

 

Základné vlastnosti

 

·       Prémiová súprava bicích V-Drums so špičkovým zvukom 

·       Vynovený zvukový modul TD-27 s vylepšenými funkciami a pokročilou technológiou Prismatic Sound Modeling vychádza z vlajkového modelu TD-50X 

·       75 prednastavených súprav vrátane 10 úplne nových súprav a množstva nových samplov

·       14” digitálny snare, 14” digitálny hi-hat činel a 18” digitálny ride činel s vysokým rozlíšením a multi-senzorovým snímacím systémom pre maximálnu dynamiku a presné snímanie pozície úderu  

·       Veľké pady so sieťovinovými blanami a činely s tenkým profilom poskytujú pocit pri hre porovnateľný s hraním na akustické bicie 

·       Bubnujte v rôznych autentických zvukových priestoroch vďaka technológii PureAcoustic Ambience 

·       Vylepšené funkcie vrstvenia a prechodov a podpora paralelnej kompresie  

·       Vylepšené rozhranie modulu pre ešte rýchlejší výber zvukov a prispôsobenie bubnov 

·       Importovanie samplov vo formáte WAV z SD karty 

·       Stereo výstup pre mix a dva priraditeľné výstupy pre výstup zvukov jednotlivých bubnov do PA systému 

·       Integrované 28 kanálové USB audio rozhranie na profesionálnu počítačovú hudobnú produkciu 

·       Tri doplnkové trigger vstupy na jednoduché rozšírenie súpravy 

·       Integrované Bluetooth rozhranie na hranie v sprievode hudby prehrávanej zo smartfónu alebo laptopu 

·       Integrované cvičebné nástroje na rozvíjanie techniky 

·       Rozšírte si ponuku o zvuky, sample a ďalší kreatívny obsah zo služby Roland Cloud 

 

 

 

KEĎ NA VEĽKOSTI ZÁLEŽÍ

Prvotriedna hrateľnosť vďaka veľkým padom a digitálnym triggerom

Vďaka priestrannému usporiadaniu a veľkým praktickým padom môžete využívať všetky klasické techniky hrania ako na akustických bicích. Naše slávne sieťovinové blany a nové tenké činely ponúkajú pocit pri hre a odozvu, ktoré dobre poznáte. Vďaka pokročilej technológii digitálnych padov Roland a rýchlemu procesoru modulu TD-27 môžete zo snare bubna, hi-hat činelu a ride činelu – najvýraznejších prvkov každej bicie súpravy – vyťažiť neobmedzené množstvo farieb a detailov.

 

 

14” digitálny snare

Digitálny snare PD-140DS spolupracuje s rýchlym procesorom modulu TD-27, ktorý skvele reaguje na vašu techniku hrania a otvára vám široké možnosti hudobného vyjadrenia. Trojvrstvová sieťovinová blana je natiahnutá na štandardný 14-palcový korpus a má prirodzený odraz aj charakter. Viacprvkový snímací systém sleduje vašu hru na celom pade a v reálnom čase okamžite rozpoznáva techniku hry na blanu, rimshoty a cross-stick bez toho, aby ste museli meniť nastavenia v module.

 

14” digitálny hi-hat činel

Vďaka bezkonkurenčnej citlivosti, tonálnej variabilite a rozlíšenému zvuku pri otvorení a zatvorení je VH-14D jednoducho najlepší dostupný elektronický hi-hat činel. 14-palcový vrchný/spodný činel sa upevňuje na štandardný stojan pre akustický hi-hat činel pre autentický vzhľad a charakter. Dynamika a techniky hry paličkami a artikulácia pomocou pedálu sú zachytené v dokonalých detailoch vďaka systému detekcie s vysokým rozlíšením a bleskurýchlemu spracovaniu v module.

 

18” digitálny ride činel

CY-18DR vnesie do vášho hrania neobmedzené zvukové zafarbenia. Od okraja až po klobúčik – každý úder je zaznamenaný s mimoriadne detailnou dynamikou a odozvou. Činel dokáže verne reprodukovať techniky, ako napríklad vírenie na činel alebo jemné údery na klobúčik, plus umožňuje stlmiť zvuk činelu aj klobúčika jemným dotykom prsta.

 

Tenké crash činely

Bicie TD-27KV2 sa dodávajú s tenkými činelmi V-Cymbals zo série V-Drums Acoustic Design, ktoré ponúkajú prirodzenejší pohyb pri hre. Podobne ako pri akustických čineloch môžete uchopením okraja stlmiť zvuk a vytvárať rôzne tóny v závislosti od toho, či hráte po povrchu alebo okraji.

 

Autentický pocit z kopáku – bez hluku

Hutný zvuk kopáku zvyčajne sprevádza pekne silný hluk. Niekedy to je presne to, čo chcete, no vaša rodina alebo susedia nemusia zdieľať vaše nadšenie. Kopákový pad KD-10 absorbuje vďaka gumenému povrchu kombinovanému so špeciálnou výplňou väčšinu hluku, no zachováva si tú uspokojujúcu údernosť kopáku, keď sa kladivko zaborí do blany basového bubna. Okrem toho je kompatibilný so všetkými štandardnými samostatnými a dvojitými kopákovými pedálmi.

 

 

PRVOTRIEDNY ZVUK

Maximálne výrazové možnosti vďaka technológii Prismatic Sound Modeling

Modul TD-27 je vybavený technológiou Roland Prismatic Sound Modeling – rovnakou technológiou, akú nájdete vo vlajkovom modeli TD-50X – a prináša bohatý a dynamický zážitok z bubnovania, ktorý vás inšpiruje k tomu, aby ste sa stratili v hudbe. Vďaka spojeniu samplov nahraných v špičkových svetových štúdiách a pokročilej technológie Behavior Modeling, na ktorej sme pracovali vyše dvadsať rokov, znejú tieto bicie úžasne a pri hre reagujú presne ako akustický nástroj. So širokou škálou nástrojov na spracovanie štúdiovej kvality môžete zvuky dotvárať do dokonalosti.

 

---

 

Pocíťte zvuk Prismatic

Technológia Roland Prismatic Sound Modeling vám prináša zážitok z elektronického bubnovania, aký nemá obdobu. Začíname starostlivo vybranými samplami skutočných bicích a perkusií, ktoré nahrali špičkoví hráči v tých najlepších štúdiách. Potom tieto statické sample oživujeme pomocou pokročilej technológie modelovania, ktorá reprodukuje akustický charakter medzi jednotlivými samplami pre plynulý a verný zážitok z bubnovania.

 

Sklad plný zvukov bicích nástrojov k dispozícii pre vás 

Vynovený a vylepšený modul TD-27 obsahuje 75 prednastavených súprav vyvinutých s tými najlepšími profesionálnymi bubeníkmi. Objavte 10 úplne nových súprav a nové vylepšené verzie troch najobľúbenejších súprav z pôvodnej verzie modulu TD-27. K dispozícii je aj ďalšia kolekcia nových samplov, ktoré môžete vrstviť a kombinovať s prednastavenými sadami alebo pridávať do vlastných zostáv. 

 

Stiahnite si ďalšie zvuky zo služby Roland Cloud

Ak si chcete vyskúšať ešte viac zvukov súprav a perkusných nástrojov, pridajte si do modulu TD-27 obsah zo služby Roland Cloud. Rozšírte svoje možnosti o neustále sa rozširujúci výber zvukov, samplov a súprav od špičkových umelcov V-Drums. Vytvorte si bezplatný účet v službe Roland Cloud, pozrite si novinky a rozšírte svoj repertoár ešte dnes. 

 

Vytvorte si svoj vlastný zvuk

Zvuk akustických bicích si môžete prispôsobiť výmenou blán, zmenou ladenia, zatlmením, výmenou kladiviek na pedáloch a ďalšími úpravami. To isté môžete urobiť s modulom TD-27 a jeho praktickým ovládaním a intuitívnymi nástrojmi. Vylepšené boli aj funkcie vrstvenia, vďaka ktorým môžete jednoduchšie vytvárať hutné hybridné zvuky. Nastavenia sa automaticky ukladajú, takže vy sa môžete sústrediť na hranie.

 

Importujte si sample a zdokonaľte tak svoje vystúpenia 

Niektoré vystúpenia si vyžadujú špecifické zvuky. Pomocou modulu TD-27 môžete importovať a triggrovať originálne single-shot údery alebo vytvárať zvukové slučky, sekvencie a ďalšie. A čo je ešte lepšie, importované sample môžete mixovať a vrstviť spolu so zvukmi v module a vytvoriť tak akúkoľvek súpravu.

 

 

ŠPIČKOVÉ MOŽNOSTI PRIPOJENIA

Jednoduché cvičenie aj nahrávanie

Vďaka početným možnostiam pripojenia sa bicie TD-27KV2 dokonale hodia na živé vystúpenia a štúdiové nahrávanie. Viacero výstupov a monitorovanie cez slúchadlá poskytuje lepšiu kontrolu nad zvukom na pódiu. Pomocou USB Audi/MIDI rozhrania môžete jednoducho nahrávať profesionálne viacstopové vystúpenia.

---

 

Bezdrôtové streamovanie hudby a sprievodných skladieb 

Hrajte spolu so svojimi obľúbenými kapelami, vrátane svojej vlastnej, a posuňte svoje bubnovanie na vyššiu úroveň. Bezdrôtovo streamujte hudbu a sprievodné skladby prostredníctvom modulu TD-27 zo smartfónu cez Bluetooth Audio. Svoje vystúpenie si môžete dokonca nahrať, aby ste vedeli, ktoré pasáže je potrebné zlepšiť.

 

Viackanálové nahrávanie pomocou jediného kábla

V štúdiu vám produkciu s využitím počítača uľahčí USB Audio rozhranie modulu TD-27 s 28 audio kanálmi dostupnými cez jediný kábel. Cez USB a špeciálne porty je k dispozícii aj MIDI, prostredníctvom ktorého môžete synchronizovať ďalšie MIDI zariadenia a triggrovať zvuky v počítačovom softvéri.

 

Jednoduché zdieľanie hudby pomocou integrovaného nahrávania

S modulom TD-27 môžete kedykoľvek jednoducho nahrávať svoje vystúpenie – so sprievodnou skladbou alebo bez nej – bez použitia počítača alebo externého rekordéra. Je to skvelý spôsob, ako sa udržať v tempe a rýchlo zaznamenať svoje nápady. Môžete si tiež spätne vypočuť a zhodnotiť svoje hranie, aby ste zistili, či musíte pred koncertom ešte trochu zapracovať. Svoju nahrávku bicích môžete navyše exportovať na SD kartu, zdieľať ju so spoluhráčmi a použiť ju v ďalšej demonahrávke.

 

Rozdelenie zvuku do viacerých výstupov

Modul TD-27 je vybavený stereo výstupmi pre celkový zvuk bicích a ďalšími dvoma priamymi výstupmi na odosielanie signálu do mixu. Nie je teda problém, keď prídete na koncert alebo do štúdia a zvukár chce kopák na prvom kanáli, snare na druhom kanáli a všetko ostatné ako stereo pár. Vďaka stereo AUX vstupu môžete pripojiť monitor a počúvať cez slúchadlá zvuk súpravy spolu s klikom.
 

v-drums

 

VŠESTRANNÉ PRACOVNÉ NÁSTROJE

Prevezmite kontrolu nad svojím bubnovaním

 

Či už cvičíte doma, nastavujete sa na koncerte alebo si vytvárate súpravu podľa svojich predstáv, TD-27KV2 má všetky nástroje potrebné na to, aby ste mali všetko pod kontrolou.

 

---

 

Hra na tróne

Na niektorých koncertoch nemusíte mať nikoho, kto vám pomôže vyvážiť zvuk z PA systému. Keď si sadnete na svoju stoličku, máte úplnú kontrolu nad zvukom, ktorý ženie zvyšok kapely vpred. Pomocou intuitívneho používateľského rozhrania modulu TD-27 môžete rýchlo nastaviť celkovú hlasitosť, úrovne jednotlivých bubnov a efekty priamo zo svojho miesta. Spokojní budú všetci, a najmä diváci.

 

Rozšírte svoju súpravu (a svoj potenciál)

Súprava TD-27KV2 poskytuje mnoho možností na jej rozšírenie. Keď ste pripravení rozšíriť svoju súpravu, tri AUX trigger vstupy modulu vám uľahčia pridanie ďalších padov Roland, vďaka čomu získate ešte väčšiu kreatívnu silu. 

 

Váš osobný učiteľ

Režim Coach podporuje vaše každodenné cvičenie a dopĺňa ho o sledovanie pokroku, vďaka ktorému je učenie efektívne a uspokojujúce. Rozcvičujte sa, rozvíjajte svoj zmysel pre groove, tempo a rytmus a pracujte na svojej výdrži. Skóre vám ukáže váš pokrok a bude vás motivovať k zlepšovaniu.

 

Zlepšujte sa rýchlejšie s aplikáciou Melodics for V-Drums

Melodics™ pre V-Drums je bezplatná aplikácia pre macOS a Windows, ktorá obsahuje vybrané lekcie hry na bicie, ktoré rozvíjajú váš zmysel pre rytmus, časovanie a svalovú pamäť. Predplatitelia majú prístup k ďalšiemu prémiovému obsahu, ktorý zahŕňa viac ako 70 lekcií a každý týždeň pribúdajú ďalšie.
 

*******************

TD-17KV2

td17_roland_v-drums
roland_v-drums_td17-kv2

 

 

 

 

Článok patrí k časopisu: