Roland VAD307 V-Drums Acoustic Design

Výkon bicích V-Drums Acoustic Design v kompaktnej súprave

v-drums_roland
Súprava VAD306 je zámerne kompaktná a zároveň si zachováva charakteristickú estetiku bicích V-Drums Acoustic Design. Rozmermi je totožná so súpravou V-Drums strednej triedy, vďaka čomu je ideálna pre domáce hranie a malé pódiá. Plytké korpusy šetria miesto a sú ľahké, no z pohľadu polohy pri hraní si ich ihneď osvojí každý bubeník. Stojany s dvojitými podperami a držiakmi pre tomy a šibenicové stojany na činely dopĺňajú celú súpravu a vylepšujú jej akustický charakter. 

Vylepšený modul TD-17 poskytuje všetky akustické zvuky a hrateľnosť rozšírené o ďalšie prednastavené súpravy, efekty a podporu služby Roland Cloud. Súprava VAD307 je vybavená aj novými tenkými crash a ride činelmi s prirodzeným charakterom a hojdavým pohybom, ako aj špičkovými robustnými stojanmi.

 

Štandardné vlastnosti

  • Kompaktná súprava V-Drums Acoustic Design s plytkými drevenými korpusmi na vylepšených chrómovaných stojanoch s dvojitými podperami
  • Vylepšený zvukový modul TD-17 s novými súpravami, väčším počtom efektov, sekciami Compression/Reverb a bohatými, dynamickými a prirodzenými zvukmi bicích
  • 12” snare PDA120LS-BK, dva 10” rack tomy PDA100L-BK, 12” rack tom PDA120L-BK a 18” kopák KD-180L-BK so špeciálnym chrómovaným hardvérom a čiernou povrchovou úrovňou
  • 12” hi-hat činel VH-10 V-Hi-Hat s prirodzeným pohybom a detekciou otvorenia a zatvorenia
  • Dva 12” crash činely CY-12C-T a jeden 14” ride činel CY-14R-T s tenkým profilom pre prirodzený pocit a realistický pohyb 
  • Praktické rozhranie na nastavenie a prispôsobenie zvukov 
  • Integrované Bluetooth® rozhranie pre hranie v sprievode hudby prehrávanej cez smartfón alebo laptop
  • Integrované cvičebné funkcie pre rozvíjanie techniky
  • Rozšírte si ponuku o zvuky, sample a súpravy umelcov zo služby Roland Cloud

 

Výrazný zvuk a realistický výraz

Srdcom súpravy VAD307 je modul TD-17. Je vybavený obrovskou kolekciou tradičných aj moderných zvukov bicích, činelov a perkusií. Tie sú nasamplované vo vysokom rozlíšení a nahrané v mnohých dynamických úrovniach. S týmito samplami sa spája jedinečná technológia Roland Prismatic Sound Modeling a toto spojenie prinesie komplexný prirodzený zvukový rozsah a plynulé dynamické prechody medzi údermi. Výsledkom je zvuk, ktorý nie len že znie akusticky, ale sa tak aj správa.

 

Zvukový modul TD-17: vynovený a vylepšený

Vďaka najnovšej aktualizácii je modul TD-17 výkonnejší ako kedykoľvek predtým. Na výber máte 70 univerzálnych prednastavených súprav vyvinutých profesionálnymi bubeníkmi vrátane 10 úplne nových súprav a 26 predinštalovaných samplov, ktoré môžete použiť vo svojich vlastných súpravách. Pridané boli aj efekty Reverb a Kit Comp a ďalších 11 typov multiefektov na úpravu zvuku bicích. A vďaka integrovanej podpore obsahu služby Roland Cloud môžete rozšíriť svoj zážitok z hrania o neustále rozrastajúci sa výber zvukov, samplov a vlastných súprav od špičkových umelcov V-Drums.

 

Vytvorte si a budujte svoju vlastnú súpravu bicích

So súpravami uloženými v bicích VAD307 môžete ihneď hrať, no môžete si ich aj jednoducho upraviť a vytvoriť si tak svoju vlastnú dokonalú súpravu. Predstavte si modul ako obrovský sklad s bubnami a činelmi z rôznych období, ktoré môžete mixovať a spájať v ľubovoľnej kombinácii. Potom môžete počas hrania meniť blany a ladenie, pridávať tlmenie a dokonca meniť virtuálny priestor. Môžete navyše importovať svoje vlastné sample a kombinovať ich s integrovanými nástrojmi, a vytvárať si tak vlastné zvuky súprav, ktoré nemá žiaden iný bubeník.

 

Väčšie pady a väčší priestor pre hranie

Akustické bicie sú zvyčajne väčšie ako elektronické bicie pady. Veľkosť každého bubna pridáva na celkovom charaktere. Feeling akustickej zostavy nie je len vizuálny, prejavuje sa aj pri hre paličkami a fyzickým rozložením. Súprava VAD307 pozostáva z 12” snare bubna a floor tomu, dvoch 10” rack tomov a 18” kopáku, ktoré vytvárajú prirodzene široké rozloženie pre maximálne pohodlie pri hraní. Aj korpusy sú vyrobené z dreva, čo umocňuje autentický akustický pocit pri úderoch paličkami a kladivkom.

v-drums_roland
Prirodzený charakter akustických bicích 

Legendárne viacvrstvové sieťovinové blany Roland výrazne prispievajú k autentickému pocitu pri hre vďaka nastaviteľnému napnutiu a odrazu, ktorý si môžete prispôsobiť svojmu hernému štýlu. Keď sa kladivkom opriete do špeciálne navrhnutého kopáku, fyzicky rozvírite vzduch v korpuse, čím sa vytvorí tlak a odpor, ktorý tak dôverne poznáte z akustického kopáku.

 

Plytké korpusy, mohutný zvuk

Aj keď sú korpusy tomov a kopáku súpravy VAD307 kompaktné a ľahké, ich zvuk je výnimočný. Každý z bubnov je vybavený špeciálnymi snímačmi, ktoré poskytujú prirodzenú odozvu a špičkový charakter v kompaktnom prevedení.

 

Užšie činely s nízkym profilom

Súprava VAD307 je vybavená činelmi s oveľa tenším profilom ako predchádzajúce generácie, takže majú prirodzenejší pohyb a poskytujú lepší pocit pri hre. Zvuk každého činelu sa dá stlmiť uchopením okraja, rovnako ako v prípade akustického činelu. 14-palcový ride činel CY-14R-T je dokonca vybavený troma snímačmi s nezávislými zvukmi pre hranu, plochu aj klobúčik.

 

Chrómované stojany s dvojitými podperami 

Spôsob upevnenia akustických bubnov a činelov vytvára klasický vzhľad, no okrem toho tiež ovplyvňuje pocit pri hraní. Pady tomov sú upevnené na rovnakých stojanoch, aké sa používajú pre akustické tomy. Preto je pocit pri hraní na ne prirodzenejší. Každý stojan má dvojité podpery poskytujúce dokonalú stabilitu a dá sa jednoducho nastavovať.

 

Streamovanie cez Bluetooth Audio

Cez Bluetooth rozhranie môžete bezdrôtovo streamovať hudbu z telefónu alebo laptopu priamo do modulu. Je to ideálna možnosť, ak chcete jamovať so slúchadlami. Môžete hrať spolu so sprievodnými skladbami a obľúbenými kapelami alebo mixovať zvuk z videolekcie na YouTube so zvukom bicích. Svoje vystúpenie si môžete dokonca nahrať, aby ste vedeli, ktoré pasáže je potrebné zlepšiť.

 

Váš osobný učiteľ

Režim Coach podporuje vaše každodenné cvičenie a dopĺňa ho o sledovanie pokroku, vďaka ktorému je učenie efektívne a uspokojujúce. Rozcvičujte sa, rozvíjajte svoj zmysel pre groove, tempo a rytmus a pracujte na svojej výdrži. Skóre vám ukáže váš pokrok a bude vás motivovať k zlepšovaniu.

 

Zlepšujte sa rýchlejšie s aplikáciou Melodics for V-Drums

Melodics™ pre V-Drums je bezplatná aplikácia pre macOS a Windows, ktorá obsahuje vybrané lekcie hry na bicie, ktoré rozvíjajú váš zmysel pre rytmus, časovanie a svalovú pamäť. Predplatitelia majú prístup k ďalšiemu prémiovému obsahu, ktorý zahŕňa viac ako 70 lekcií a každý týždeň pribúdajú ďalšie.

 

Stiahnite si ďalšie súpravy zo služby Roland Cloud

Nie ste obmedzení len na súpravy v module TD-17. Objavujte neustále sa rozširujúcu ponuku súprav umelcov v službe Roland Cloud vrátane signature súprav od profesionálnych bubeníkov, ako sú Anika Nilles, Craig Blundell, Kaz Rodriguez a ďalší. Po vytvorení bezplatného účtu v službe Roland Cloud si jednoducho stiahnite súpravy, ktoré vás zaujmú, a začnite hrať.
 

 

 

Článok patrí k časopisu: