Slovenský jazz má cenu: Hlasovanie za Cenu verejnosti ankety ESPRIT je spustené!

esprit

 

Už deviaty rok majú priaznivci jazzovej hudby možnosť svojim hlasom rozhodnúť, kto získa Cenu verejnosti ankety ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka. Vyberať je opäť z čoho, šestnásť nominovaných albumov prináša kvalitný hudobný zážitok jazzu v jeho rozmanitých podobách. Vypočujte si hudobné ukážky a rozhodnite, kto si odnesie Cenu verejnosti Esprit!

 

Od 17. augusta je na stránkach jazz.sk spustené SMS hlasovanie pre fanúšikov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 31. augusta 2021. Hlasovať je možné za ľubovoľný počet nahrávok. Celý výťažok z SMS hlasovania bude použitý na podporu mladých hudobných talentov.

 

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu. Záštitu nad siedmym ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal americký bubeník, perkusionista a pedagóg Rudy Royston. Svetoznámy hudobník má na konte nahrávanie a koncertovanie s menami svetového jazzu ako sú Bill Frisel, Greg Osby, Don Byron, Dave Douglas a mnohí ďalší.

 

Slávnostný večer s vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení Esprit sa uskutoční 14. septembra 2021. Počas neho zažijú diváci bratislavského Mestského divadla P.O. Hviezdoslava široký záber jazzového žánru vďaka koncertu troch z nominovaných zoskupení:

Live stream video budete môcť sledovať priamo na jazz.sk. Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť Espirit s.r.o. Grafiku pre Cenu verejnosti a sošku v tvare kontrabasu pre Cenu odbornej poroty vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá oslavuje slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete. Pre priaznivcov jazzu predstavuje ocenenie ESPRIT jedinečnú šancu získať prehľad o tom najlepšom, čo za posledný rok vzniklo a vyjadriť svojim hlasovaním podporu a uznanie interpretom tohto žánru na Slovensku.

 

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Doležité linky:

 

Profily albumov s hlasovaním: www.jazz.sk/esprit/2020

Web International Jazz Day: www.jazzday.com

Hlavný organizátor ceny Esprit: Boris Čellár