Ben Tais

QUEER JANE — A Minor Crisis (videoklip)

minor_crisis

Pesnička je veselá. Folkovejšia, melodická, pútavá so schopnosťou pohltiť. Nádherná. Autorova obľúbená kapela je Uncle Tupelo a jej frontman Jeff Tweedy.

11th Tais Awards 2018

tais_awards

Tais Awards je slovo a názor v oblasti hudebních cen, odrážejících a pozitivně ovlivňujících moderní myšlení více než půl století. — Ben Tais Amundssen, zakladatel.

QUEER JANE * Home (recenzia CD)

queer_jane

Home pokračuje tam, kde jeho předchozí album Flowerville skončilo, a teď se vrací ke svým kořenům tím, že v rámci Queer Jane podporuje svůj vlastní průzkum lehoučké kytarové muziky v celé její bohatosti a rozmanitosti.

KORBEN DALLAS * Stredovek (recenzia CD)

korben_dallas

Ultrachytľavá skladba tu nie je a to vykazuje najčistejší hold kapely jeho predchádzajúcej hudobnej identite.

O.B.D. * Stereo (recenzia CD)

Autorom hudby aj textov je Roman „Galo“ Galvánek a ako vravia jeho kolegovia, fanúšikovia sa majú pripraviť na expresívny prejav s päťdesiatimi odtieňmi sivej.

THE ENID * Dust

Dust je konceptuální album, spojující progrock s mimohudebními vlivy, jako je příběh sedmi špičatých hvězd, symbolizujících rozbité symetrie. Album je zrcadlem dnešního světového dramatu: sekulární a posvátný svět, bohatství i bezbřehá chudoba, v neposlední řadě ekosystémy a konzumerismus.

MIKOLÁŠ RŮŽIČKA * Piano (rozhovor, fotoreportáž)

theia

Při poslechu nového alba „Theia“ mě po celou dobu provázely pocity navštěvování už známých míst. Růžička opět dokazuje, že síla jeho bandu Piano není v tom, že říká nutně věci nové, ale že je dokáže vždycky říkat nově.

PHIA * Sila koreňov (rozhovor)

Speváčka, skladateľka, looperka a hráčka na kalimbu Sophia Exiner (Phia), sa narodila v Austrálii, v hlavnom meste štátu Victoria, Melbourne. Ako sa objavila v Európe a prečo práve v Berlíne?

VLADIVOJNA LA CHIA

Vladivojna La Chia je česká skladateľka, speváčka, textárka a výtvarníčka. Vydala štyri sólové albumy, napísala dva soundtracky - k filmu Nevinnosť a k seriálu Až po uši, oba réžia Jan Hřebejk, vytvorila scénickú hudbu pre Divadlo Rokoko...

KEITH RICHARDS * Crosseyed Heart (recenzia CD)

keef

Richards vždy chránil povesť RS a ich korene. Jeho verzia Goodnight Irene je lepšia ako originál od Leadbellyho, čo dokazuje, že aj stará škola, kam až oko dohliadne, môže byť inšpiráciou mladým. Pokiaľ o to sami stoja a nik ich do toho nenúti.