Ján Litecký Šveda

MOST POPULAR * august - október 2021

most_popular

Z článkov uverejnených v období august až október 2021 vás na www.popular.sk najviac zaujali tieto... 

Názov skupiny: 
Ján Litecký Šveda
Rok vydania: 
2021
Vydavateľstvo: 
Pavian Records

Cena: 9€

Srdcom a hnacím motorom tohto  - ako sami hovoria – príležitostného vokálno-inštrumentálneho zoskupenia  – je nestor slovenskej bluesovej scény Ján Litecký - Šveda.  Spoluzakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spločnosti, sólový interprét i protagonista viacerých hudobných zoskupení (Víťazný traktor, Slovenská disharmónia Jug Band, Vlčie mlieko...), autor viacerých kníh  a v pravom slova zmysle priekopník blues na Slovensku sa tentokrát obklopil  starými známymi  osvedčenými spoluhráčmi i mladou krvou a spoločne nahrali  CD, ktoré 23.augusta uvedú do života. 

CD prináša celkom 10 skladieb z ich bohatého repertoáru. Že bolo z čoho vyberať  niet pochýb, skupina Veteráni zo Salon Doré koncertuje už od roku 2005 a svojim majstrovsky interpretovaným akustickým blues prináša radosť v malých kluboch i veľkých festivaloch nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Kúpiť album

JÁN LITECKÝ-ŠVEDA * priekopník slovenského blues

Tento spoluzakladateľ a dlhoročný prezident Slovenskej bluesovej spoločnosti, propagátor tohto žánru, spevák a gitarista (o. i. frontman bluesovej skupiny Víťazný traktor), moderátor a autor mnohých kníh oslávil v polovici decembra 2018 svoje jubilejné sedemdesiate narodeniny. 

ČO PRINÁŠA NOVÝ POPULÁR 1/2019

novy_popular_1_19
 
Nový Populár 1/2019 uvádza Peter Konečný, náš príležitostný spolupracovník - fotograf, ale tiež textár, básnik, hráč na bezpražcovú basgitaru a kontrabas.

JAMES BLOOD ULMER * JBU v troch kapitolách

Profil osobnosti, návšteva jeho koncertu a rozhovor s majstrom, to všetko od bluesmana, na slovo vzatého odborníka a dlhoročného obdivovateľa Jána Liteckého Švedu.