MOST POPULAR * august - október 2021

most_popular

 

Synth Slovakia Vol.2 * Culture Point (kompilácia)
S myšlienkou na pokračovanie v mapovaní slovenskej synth scény sme sa pohrávali už dávnejšie, aj preto, že od vydania jednotky uplynuli dlhé tri roky.

PETER BULÍK * Strange evolution
 Je to silne inštrumentálny album, ktorý skrýva veľa zvukových tajomstiev. Jedno je však zásadné. Aj keď máme pocit, že počúvame plne obsadenú kapelu, za všetkými nástrojmi stojí jediný človek. 

Veteráni zo Salon Doré krstia svoj prvý album
Srdcom a hnacím motorom tohto  - ako sami hovoria – príležitostného vokálno-inštrumentálneho zoskupenia  – je nestor slovenskej bluesovej scény Ján Litecký - Šveda.

KRISTIN LASH & JAKOB GRAY * Sleepin‘ With The Lights On
Sú mladí, krásni, talentovaní a vydali svoj prvý album Sleepin‘ With the Lights On. Zoznámte sa s Kristínou Mihaľovou a Jakubom Šedivým

Pieseň Petra Nagya „Láska je tu s nami“ zneužili v Čechách na politickú kampaň, spevák a autor skladby je pobúrený!
Legendárny spevák, textár a skladateľ je známy tým, že svoje hity neprepožičiava žiadnym politickým subjektom a oprávnene proti zneužitiu skladby protestuje!

ROCK V MÚZEU 28.X. * John Steel & Animals and Friends (UK – Rhytm and Blues Legend)
Múzeum obchodu prináša v rámci  ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  vo štvrtok  28. 10.  do Bratislavy jednu z najväčších rhytm and bluesových legiend, britskú kapelu Animals and Friends so zakladateľom, Johnom Steelom.

Sitra Achra & Blues pre naše storočie
Kapela Sitra Achra bola založená na podnet Ericha „Boboša“ Procházku (ústne harmoniky, spev) na jar v roku 2006 v Bratislave. Spolu s ním ju tvorili Igor „Ajdži“ Sabo (bicie) a Štefan „Pišta“ Lengyel (gitara).

Nový Populár 4/2021 * Editorial
Prerozprávať obsah v úvodníku je údajne klišé. Ok, mám preň ale dôvod, a tým je zámer oboznámiť Vás s niektorými informáciami, ktoré sú v textoch obsiahnuté iba latentne alebo vôbec.

MARTIN NĚMEC / PRECEDENS * Neustálé začínání mě drží v umělecké bdělosti (rozhovor)
Legendární, Pražská formace PRECEDENS vznikla už v roce 1982 a od té doby za sebou má celou řadu studiových alb. V 80. letech byli v podstatě součástí Nové vlny, která zasáhla celý svět a díky zahraničním nahrávkám se dostala i do tehdejšího Československa.

BEHRINGER X32 Rack * digitálny rackmix (test)
Tak teda nech je to digitál ... a čo ďalej? Bolo by asi dobré, aby nebol príliš veľký a šlo ho preniesť aj v malom osobnom aute. Zároveň ale chcem mať k dispozícii tie isté funkcie ako na veľkej konzole, bez kompromisov.

Šedesátá léta je první singl z nového alba Vladimíra Mišíka, doprovází ho animovaný videoklip
Vladimír Mišík, jehož nedávné album „Jednou tě potkám“ získalo šest cen Anděl a zaznamenalo vynikající ohlasy, vydá v září 2021 nové studiové album s názvem „Noční obraz“. Spolupracoval na něm opět s producentem Petrem Ostrouchovem a jeho kapelou Blue Shadows. 

UŽ JSME DOMA & RANDY * Moravské setkání
Ikonické sa však stali ich očné buľvy, ktoré sa po prvý krát objavili na obale eponymné ho LP „Eskimo“ (1979). Tie sa od vtedy sa stali symbolom skupiny a nie je snáď jediný fanúšik avantgardnej hudby, ktorý by tento znak nepoznal.

Trnavčanka Ildikó Kali zo skupiny Romanika dokončuje svoj sólový album Zlatá panna. Zachytáva atmosféru magického sveta a vnútornú silu človeka
Tri roky po poslednom titule vydanom spoločne so skupinou Romanika vydáva Ildikó Kali štúdiový album. Nesie názov Zlatá panna a mal by vyjsť 22.11. 21 digitálne pod vlastnou značkou Ildikó Kali.

 

 

 

 

Článok patrí k časopisu: