Jana Kirschner

Názov skupiny: 
JANA KIRSCHNER
Rok vydania: 
2024
Vydavateľstvo: 
Slnko records
Album sme nahrávali pod nástupišťom stanice Putney Bridge Station, niekoľko krokov od rieky Temže, v jednom z oblúkov starého železničného mosta na linke District Line. Práve tu sa okrem Eddieho štúdia nachádza aj komplex skúšobní, ktoré dlhé roky slúžia miestnym muzikantom a kapelám. V jednej z týchto miestností sme počas poslednej vlny karantény na desať dní vytvorili improvizované nahrávacie štúdio.
 
Rovnako spontánne ako skladby vznikli, boli aj nahraté. Slobodné, farebné, organické. Bez plánu a bez mapy. Z čírej radosti. Veríme, že ju prinesú aj vám.
 
JANA
 
PROLÓG
Prechádzaš popod slnkom zaliate stromy, bosé nohy sa zabárajú do zeleného machového koberca, z ktorého ako zo špongie vystrekuje nahromadená voda. Myšlienky lineárne plynú ako vlaky stanicami veľkomesta, v usporiadanom pohybe, prichádzajú a odchádzajú, nič ničomu nebráni. Všetko rastie.
Pekné počúvanie.
 
CREDITS
Jana Kirschner - hudba, texty, spev, akustická gitara
Eddie Stevens - klavír, syntetizátory a ďalšie
Kevin Toublant - basová gitara, ukulele, husle
Matt Kelly - bicie, perkusie, akustická gitara
Benji Bouton - gitary, sitar, buzuki, ukulele a ďalšie
 
Arranged, produced and mixed by Eddie Stevens at Random Mister Stutterstut Studios, Fulham
 
Mastered by Darius Van Helfteren at Amsterdam Mastering

Žáner: Songwriter / Alternative
Cena: 12€

Kúpiť album

Jana Kirschner má ďalší song z očakávaného albumu, k novinke Delia nás ju inšpirovala vlastná rodina

Pieseň Delia nás je druhou skladbou z albumu Obyčajnosti, ktorý prináša nahliadnutie do obyčajných dní, radosti aj starostí cez optiku autorky Jany Kirschner.

Pesničky pre Jonatána od Jany Kirschner dostali obrazovú podobu i svoj vlastný merchandise

pre_jonatana

kirschner

V júni tohto roku vydala Jana Kirschner špeciálny album Pesničky pre Jonatána. V jej diskografii ide o jedinečný počin, ktorý svojim obsahom potešil mnohých rodičov a ich ratolesti. Všetky piesne z albumu dostali v týchto dňoch animovanú video podobu i svoj vlastný limitovaný merchandise.

 

POVEDZ TO NAHLAS! odkazuje Jana Kirschner a Separ vo svojej novej skladbe

kirschner_separ

A každá takáto nevyslovená ťažoba a bolesť vplýva na psychiku a psychika je strašne silným koordinátorom nášho života.

Jana Kirschner verí, že Láska neumiera. Vypočujte si titulnú skladbu k seriálu Slovania

kirschner_dyk

Titulnú skladbu k očakávanému seriálu Slovania zložila Jana spoločne so svojim partnerom a producentom Eddiem Stevensom a okrem nej v piesni spieva aj Štefan Štec.

Jana Kirschner a Vojtěch Dyk zverejnili novú skladbu s názvom Na okamih. Autorom videoklipu jeJuraj Johanides

kirschner_dyk

Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vítajú jar videoklipom “ Na okamih”.  Dôležitým motívom videopríbehu  je rozkvitnutá a vädnúca kytica, ktorá metaforicky zobrazuje  vzťahy, boje  a zmierenia.

Zverenkyňa Jany Kirschner Teri Čikoš prichádza s piesňou LETNÁ. Videoklip k nej sa nakrúcal v bájnych priestoroch lekárne

cikos

Mladá slovenská speváčka a súťažiaca v The Voice Česko Slovensko Terézia Čikoš predstavuje letnú pieseň plnú farieb, emócií a zvukov. Skladbu pre ňu zložila jej koučka Jana Kirschner, ktorá v nej objavila aj kus seba.