Mai Lei Bel

Projekt DWP debutuje s multipolygónovou kolážou "Spirography"

Petr Ullmann, jediný člen projektu DWP (Down And Up), je hudobník, skladateľ a producent z Prahy, Českej republiky.

Elemento Deserto a ich podmanivá "Prekliata hodina"

elemento

"La Hora Maldita" (v preklade "Prekliata hodina") je názov v poradí tretieho albumu skupiny Elemento Deserto zo španielskej Granady.

Absorver zvuku

Adam Mészáros vyštudoval medzinárodné vzťahy, pracuje v oblasti marketingu a vo svojej umeleckej podobe je naplno ponorený do vytvárania a prepájania rôznych elektronických štruktúr. V projekte nazvanom Absorver.

VLADO JUŠČÁK * Pri nahrávkach pre Mai Lei Bel som už aj v demo fáze

V minulom čísle sme priniesli rozhovor s Leďom, ktorý vznikol pri príležitosti vydania jeho albumu „Márna snaha“ jeho skupiny Princovia pod hlavičkou vydavateľstva Mai Lei Bel so sídlom v rakúskom Kittsee. Vydavateľstvo vedie pán Vlado Juščák.

Leďo - Prince of Power Pop (rozhovor)

leddo

S Jaroslavom „Leďom“ Lederleitnerom, alebo Prinzom von Sternberkom sme sa stretli koncom júla v jednej z petržalských reštaurácií s terasou, čo bola spolu s parkoviskom jeho jediná požiadavka.

PRINCOVIA * Márna snaha (recenzia CD)

V čase písania tejto recenzie som vlastníkom albumu týždeň a odkedy som ho položil na gramofón, tak som ho ešte nedal späť do obalu. Princovia, ďakujem vám! Dlho som nepočul takýto dobrý album.

Názov skupiny: 
PRINCOVIA
Rok vydania: 
2020
Vydavateľstvo: 
Mai Lei Bel

Pestrý, veselo-trpký miestami Pop, niekedy Rock ale pocitovo stále Punk. Jednoducho Power Pop - tak veľmi príznačný pre Leďovu post-zónovskú tvorbu. Výpoveď zrelého muzikanta, ktorý presne vie, čo chce hrať, ako to má hrať a o čom je reč. Zbierka 10 nových piesní vychádza 11. apríla 2020, presne v deň Leďových narodenín, pod značkou rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel a na CD je k dispozícii CD s bonusom v podobe jednej skladby navyše. 

A1. Bez Tajomstva
A2. Traja Králi
A3. Na Večné Časy
A4. Lúza
A5. Kľúče Od Zamknutých Brán

B1. Márna Snaha
B2. Noc A Deň
B3. Misia
B4. Zajtra Bude Po Všetkom
B5. Nádej
+ Kapitán (CD/digital only) 

Cena: 9€

Kúpiť album

Bratislavský Absorver vydáva svoj vinylový debut "Absorvations"

absorver

„Absorvations“ komplexne prezentuje Adamovu prirodzene melancholickú náturu, ktorá sa hudobne v kombinácii so zvukovo éterickou downtempo elektronikou pokúša vykresliť nevyhnutný kolobeh pocitov. 

Mai Lei Bel

maileibel

Today we talk with owner and CEO of the publishing house MAI LEI BEL, Mr. Vlado Juščák, originally from Pezinok, currently living and working in Austria.

Princovia albumom "Márna Snaha" skladajú zbrane

Keď začiatkom roka 2002 oznámil svoj definitívny odchod zo skupiny Zóna A, celá rocková undergroundová komunita v oboch krajinách zostala v šoku. Len málokto tušil prečo konal práve tak.