Nina Berglová

NINA BERGLOVÁ, ŠTEFAN „PIŠTA“ BARTUŠ * Inou krajinou (recenzia CD)

bartus

Úpravy ľudovej piesne šmrncnuté inými žánrami na nahrávkach tu už máme storočie. Najnovšie so svojou optikou jazzovej fúzie s ľudovými motívmi prichádza projekt Niny Berglovej a Štefana „Pištu“ Bartuša.

recenzie cd * NP 3/2021

recenzie_CD

https://www.popular.sk/nina-berglova-stefan-pista-bartus-inou-krajinou-recenzia-cdMichal Prokop, Wabi Daněk, IMT smile, Peter Nagy, Nina Berglová, Štefan Bartuš, Michal Noga, Peci Uher, Ivana Mer

Názov skupiny: 
NINA BERGLOVÁ & PIŠTA BARTUŠ
Rok vydania: 
2020
Vydavateľstvo: 
Slnko records

Inou Krajinou je silným debutom na záver šialeného roku 2020. 

Stojí za ním skladateľka a speváčka Nina Berglová, ktorá kreatívne uchopila folklórne melódie, texty a ich fragmenty z rôznych lokalít Slovenska a spolu s hudobným producentom Štefanom "Pištom" Bartušom im vdýchla nový život aj výpovednú hodnotu.

Nina je novou tvárou na domácej hudobnej scéne, ale vďaka svojmu talentu a štúdiám v zahraničí sa s eleganciou pohybuje medzi džezom, európskou klasickou hudbou, elektronikou aj popom.

Celý proces tvorby albumu má pôvod v autorkinom detailnom štúdiu rôznych folklórnych lokalít v našej zemepisnej šírke spolu s ich osobitosťami (prírodnými alebo kultúrnymi), s cieľom vyskladať v mysli poslucháča vrstvy novej „vnútornej“ krajiny.

Cena: 8€

Kúpiť album