Tanec, víno a divadelná estetika: to je nový klip speváčky Agi Hlavenkovej

agi

 

Agi Hlavenková je 23-ročná speváčka pôvodom z Malaciek, ktorá v decembri minulého roku vydala svoje debutové EP Nechajte ma horieť. EP sa skladá zo štyroch rytmických skladieb písaných v slovenskom jazyku, ku ktorým Agi postupne v priebehu januára vydávala aj vizuály. 13.2.2022 vydáva posledný vizuál, a tým je videoklip ku skladbe Popol!

 

Romantika aj porozchodová depresia

Videoklip začína znázornením zamilovaného páriku, ktorý prechádza z jednej scény do druhej – šťastný pár môžeme vidieť v kaviarni, v galérii, na tanečnom parkete, na pikniku a doma. Náhle sa však strihom presunieme do ďalšieho štádia života speváčky – štádia, v ktorom je sama a šťastné páriky sa nachádzajú už len všade okolo nej. V klipe sú tak ukázané dve emócie – šťastie počas najkrajších chvíľ vzťahu a smútok z následného rozchodu. Tieto dve časti sú jasne rozdelené aj konceptuálne – každá časť je natočená na jeden záber, jediný strih sa tak nachádza len medzi nimi.

 

Celý klip je natáčaný na javisku a scény sú stavané za behu s pomocou najrôznejšich rekvizít – vytvára sa tým tak akási divadelná estetika, ktorá je pre klipy vcelku nezvyčajná. Dôvod takejto estetiky Agi vysvetľuje nasledovne: „Plynulosť, akou sa prechádza z jednej scény do druhej, znázorňuje priebeh našich skutočných vzťahov. Všetko ide plynule, až dokým to raz skrátka zo dňa na deň neskončí. Plynule, postupne. Jeden deň sa spolu smejete pri káve a druhý deň ležíte sama v posteli a nechápete, čo sa stalo. Všetko sa to proste nejak samé deje a my len môžeme sledovať, aké je to krehké.“

 

 

Spolupráca s tradičnou zostavou

Agi pri klipe spolupracovala s režisérom Oliverom Bahúlom a výkonným producentom Jurajom Staráčkom, ktorí sa podieľali aj na tvorbe predošlých klipov ku skladbám KrajinaVesmír. O kameru sa postaral Lukáš Peter Tóth, scenár napísali Agi spolu s Gabrielou Kubíkovou. Asistentom réžie bol Martin Polerecký. „Na klipe sa podieľalo veľmi veľa ľudí, všetci sú vypísaní v príspevkoch na mojom FacebookuInstagrame, a taktiež ich nájdete v popise Youtube videa. Všetkým týmto ľuďom veľmi veľmi ďakujem, keďže príprava tohto klipu naozaj vyžadovala zapojenie viacerých hláv aj rúk, bez nich by to nešlo. Verím, že sme všetci spolu dokázali vytvoriť super atmosféru ku skladbe a že sa tento audio-vizuálny celok bude ľuďom páčiť. Ja sa z toho hrozne teším!“ dodáva Agi, ktorá týmto všetkých fanúšikov aj nefanúšikov pozýva na pozretie si jej nového počinu, ktorý nájdete na jej oficiálnom Youtubovom účte!