Vertigo BAF, Evolet a Ajo Čerňanský. Príďte sa pozrieť na demovnicové novinky do Nu Spirit Clubu

Prvý tohtoročný demovnicový koncert privedie na pódium v Nu Spirit Clube hudobníkov zo Žiliny, Prievidze, z Bratislavy a z Brna. Predstavia sa vám Indie Electro Brigade, funky kapela Vertigo BAF, electro-folkové duo Evolet a Ajo Čerňanský, ktorý vo svojej tvorbe spája jazz, rock, funky a etnické motívy. Demovnicový koncert sa bude konať v stredu 15. februára, začína tradične o 20:30. Vstup na akciu je voľný.

            Vertigo BAF je dnes už bratislavská kapela, ktorá vznikla v Prievidzi niekedy v roku 2009 roku pod názvom Vertigo P.A.F. Od tých čias sa vraj veľa zmenilo a zostava sa zmenila na štvorčlennú. “Hráme hudbu pre relax,  pre tanec a meditáciu. Hráme pre ľudí, zvieratá, rastliny a aj kamene,“ hovoria členovia kapely. Ich texty sú vraj o zmene, láske a paradoxe. „Chceme hrať, spievať a vymieňať si energie s ľuďmi,“ dopĺňajú. Najnovšie natáčajú klip k skladbe Zvony. „Tak ako v texte, tak aj vo videoklipe bude prím hrať

zmena cez poznávanie samého seba. Ľudia čakajú zmenu zvonku, ale to hlavné sa deje vo vnútri človeka,“ vysvetľuje spevák a gitarista Miloš Mokrý.

 

Evolet je relatívne novovzniknuté slovenské elektro-folkové duo (momentálne pôsobiace najmä v Brne), ktoré v Demovnici_FM zaujalo so skladbou Kvety. Duo tvoria Eva Jurčáková a Juraj Seriš, ku ktorým sa občas pridáva tretí člen Chaos (syntetizátor Korg kaossilator). Hudobné cesty dvojice sa spojili v roku 2016 na brnianskej pesničkárskej súťaži Porta, v ktorej obsadili tretie miesto. V súčasnosti podľa ich slov hibernujú nad konceptom plánovaného albumu. 

 

Ajo Čerňanský je slovenský basgitarista a skladateľ,  ktorý sa do Demovnice prihlásil so skladbou Bratislava. Hrá fusion jazzu, funky a rocku. Na demovnicovom koncerte sa predstaví s kapelou, ktorú tvoria swingovo pulzujúci bubeník Ondrej Slávik, na elektrickej gitare hrajúci Peter Hradský a speváčka Klaudia Kováčová. Tá vraj do zvuku kapely prináša zamatové farby soulu s afroamerickým cítením. Projekt nesie názov Soundpainters a kapela v tomto zložení sa pripravuje na koncerty v bratislavských kluboch. V stredu predstavia v Nu Spirit Clube najmä autorské skladby Aja Čerňanského, ale môžete sa tešiť aj na improvizáciu a spoločné „jamovanie“ muzikantov.  
 

EVENT: https://www.facebook.com/events/228172147643586/

Line up:

1 Evolet

2 Ajo Čerňanský

3 Vertigo BAF