Voicingers On Tour – SLOVAKIA, Banská Štiavnica

Festival Voicingers má v Poľsku dlhoročnú tradíciu, verzia „on Tour“ sa koná na Slovensku už tretí rok, tentoraz od 3. - 9. augusta v umelecky ospevovanej Banskej Štiavnici. 

 

voicingers

 

Hlavná myšlienka festivalu slúži hudbe, hudobníkom a tým, ktorí majú k hudbe úctu. Podporuje mladých hudobníkov ale aj pedagógov v práci s tými, ktorých umelecká dráha sa už dávno začala. Voicingers funguje tiež pre tých, ktorých život je umenie, pre ktorých je tvorivý prístup vo všetkých formách činnosti nepostrádateľnou podmienkou pre naplnenie cesty cez meandre života plného tajomstiev.

Tohtoročná edícia prináša okrem tvorivých workshopov aj originálne hudobné projekty, v ktorých element improvizácie je osou a kľúčom k tvorbe hudby. S mladými záujemcami pricestujú popracovať hudobníci z Poľska, Kolumbie, Čiech a Slovenska. Aj napriek tomu, že toto medzinárodné stretnutie hudobnej kreativity nie je jednoduché zorganizovať, tím Voicingers prináša verziu, ktorá prinesie slovenským spevákom, hudobníkom a pedagógom možnosť stráviť inšpiratívne dni v Štiavnici a vyskúšať si, ako sa pracuje na spoločnom hudobnom projekte, možnosť byť svedkami koncertov, ktoré budú vytvorené len pre tento festival, možnosť byť s hudobníkmi celý čas, hrať s nimi na večerných jam session. 

 

 

Voicingers v špeciálnej slovenskej edícii je pre spevákov (začiatočníkov a pokročilých), hudobníkov a pedagógov. Maximálny počet zaregistrovaných môže byť 25 osôb. Všetky workshopy sú zdarma. Prihlásení účastníci si hradia len ubytovanie a stravu.

 

Kompletné informácie o workshopoch, lektoroch, koncertoch, ale aj prihlasovací formulár nájdete TU

 

Ak máte voľný čas, chuť tvoriť a naučiť sa niečo nové, neváhajte, príďte.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

voicingersFacebook

Web