VOX Mini SuperBeetle (novinka)

Ikonická konštrukcia VOX pretvorená pre novú generáciu.

vox_beetle
VOX Mini SuperBeetle

Minulosť sa stretáva s prítomnosťou; nový VOX SuperBeetle kombinuje ikonický vzhľad s dych berúcim  zvukom Nutube. Okamžite rozpoznateľné a dnes dostupné i pre novú generáciu gitaristov; VOX Mini SuperBeetle. Ako by vyskočila z historických kníh, táto ikonická konštrukcia VOX bola pretvorená s úplne novou analógovou technológiou.

Malý a mocný, uplne nový VOX SuperBeetle podedil ikonický vzhľad šesťdesiatych rokov a pridáva úplne novú analógovú technológiu.

 

Zvuk, ktorý prevyšuje očakávania

Nutube je nová vákuová lampa, ktorá vzišla zo spolupráce medzi KORG a Noritake Itron. Toto zariadenie snov využíva vákuovú fluorescenčnú technológiu displeja k dosiahnutiu rovnakého lampového zvuku a odozvy, zatiaľ čo eliminuje problematické aspekty vákuových lámp. Táto technológia je už používaná firmou VOX a tiež ďalšími výrobcami hudobných nástrojov. Nutube je použitá vo VOX Mini SuperBeetle, kde verne reprodukuje tónový charakter legendárneho aparátu Vox AC30. Iskrivý a zvonivý zvuk, ktorý prekvapuje gitaristov už viac ako 50 let je stále nažive a prospieva i v tomto novom aparáte. Naviac bolo do aparátu zabudované i tradičné tremolo VOX. Amplitúde tremola tiež menia hĺbku Nutube skreslenia, ktoré spestruje zvuk, a výsledkom je tremolo, ktoré je poháňane lampou. Rovnako je tu zabudovaný digitálny reverb, ktorý simuluje klasický pružinový reverb a dramaticky zvyšuje potenciál pre úpravu vášho tónu. K aparátu je možné pripojiť tiež ďalší reprobox a tým pridáte hlasitosť vo chvíli, kedy ju potrebujete. Mini SuperBeetle nie je len reprodukcia klasického stacku; je to skôr prepracovanie koncepcie aparátu, ktorý bol updatovany, aby pokryl potreby dnešných gitaristov.

vox_superbeetle_mini

 

Aparát pre fanúšikov britského rocku – ku hraniu alebo ako dekorácia

VOX sa môže pochváliť sofistikovaným zmyslom pre design, ktorý nedosahuje žiadny iný výrobca gitarových aparátov. Z historického hľadiska neexistuje jediný gitarový aparát, ktorý by medzi hudobnými nadšencami toľko rezonoval či už do zvuku alebo vzhľadu. Behom histórie VOX je stack AC100, so svojím chromovaným stojanom, výnimočný presne tím, že je vzorom toho, aký mal VOX dopad na popovú kultúru behom najväčšej vlny Britskej invázie. VOX Mini SuperBeetle vyžaruje ducha tohto žiarivého historického obdobia a je to vzácny aparát, ktorý si užijete nielen ako hráči, ale tiež ako obdivovatelia klasického designu. Je pre nás privilégium, že za sebou má viac ako 60 rokov histórie VOX.

 

beetle_vox
Miniatúrne rozmery umožňujú dvojaké využitie
- ako funkčné kombo i štýlová domáca dekorácia. 

 

Špecifikácia:

    

   Vstup/výstup:
   vstup, výstup na repro x 2, slúchadla/linka

    Ovládanie:
    gain, výšky, basy, reverb, tremolo, hlasitosť,
    EQ flat/deep, ECO on/off

    Impedancia: 4/8/16Ω

    Reproduktor:
    1x10“ Celestion Custom,
    max. vstup 50W RMS/ 8Ω

    Lampa: Nutube 6P1

    Výkon:
    max. cca 50W RMS do 4Ω, 25W RMS do 8Ω,
    12,5W RMS do 16Ω

    Odber prúdu: 3,43 A

    Efekty: digitálny reverb, Nutube tremolo

    Rozmery: (Š x H x V): 323 x 150 x 596 mm

    Hmotnosť: 8,7 kg

    Príslušenstvo:
    AC adaptér (DC 19V), AC kábel, repro. kábel

 

Distribúcia: Music Park * www.voxamps.cz

 

Článok patrí k časopisu: