THE YOUNIVERSE zverejnila ďalší singel VIDEO LOVE

 

 

Extravagantná kapela THE YOUNIVERSE 6.6. zverejnila spolu s videoklipom ďalší singel pod názvom VIDEO LOVE. Je to v poradí druhá skladba, už tradične vydaná vo vydavateľstve BRUUDER Records, ktorá ešte viac približuje, ako bude pripravovaný album NEON znieť. 

Video Love je chytľavá, alternatívno-popová výpoveď,  približujúca pocity vo zvláštne odohrávajúcom sa vzťahu, ktorý sa od začiatku až dokonca rozvíja v on-line priestore len prostredníctvom video chatu, bez možnosti osobného kontaktu. Príčinou je samozrejme pandémia COVID 19, ktorá oklieštila svet ľudských interakcií výhradne na virtuálne prostredie. Singel je hneď od jeho zverejnenia prijímaný veľmi pozitívne, čo potvrdzuje aj jeho prítomnosť v oficiálnom editorial playliste NewMusic SK/CZ na najrozšírenejšej streamingovej platforme Spotify.

Hudba na pripravovanom albume NEON objavuje viac popovejšie štruktúry a tradičnejší songwriting, album má znieť menej temne v porovnaní s debutovým albumom CMYK. Pripravovaný album NEON je síce o heartbreaku a je viac precítený, avšak paradoxne melodickejší a hravejší.

THE YOUNIVERSE sa vždy spoliehali na vlastnú šikovnosť, aj preto doteraz vždy prinášali fanúšikom autentický produkt- a to v každom ohľade.Texty, aranžmány, produkcia, grafika aj videoklipy vznikali výhradne „in house“. S pripravovaným albumom prišla však potreba posunúť svoju vizuálnu tvorbu o pár levelov vyššie.  Debutové videoklipy, ktoré si doteraz produkovali výlučne sami, vyzerajú pútavo a zaujímavo, no kapela si uvedomuje, že chcú viac previazať hudbu a texty s prepracovanejšiou vizuálnou stránkou, a tak vyvolať ešte väčšie emócie. Navyše, produkcia videoklipov im príliš odoberá potrebnú energiu, ktorú chcú radšej nasmerovať na to, čo im ide najlepšie a tým je nepochybne tvorba novej hudby. 

Kapela preto skúša aktivovať svojich fanúšikov prostredníctvom crowdfundingovej kampane pod názvom LOVE GAMES, ktorá im má pomôcť s financovaním klipov pre ďalšie dva pripravované single k albumu NEON.

 

youniverse

 

Lightmotívom videoklipov budú dnešné romantické vzťahy, ktorých priebeh sa v dnešnej modernej realite začína skôr podobať video hrám vo virtuálnom priestore. Na umocnenie myšlienky skladieb chcú vytvoriť šťavnatý a komplexný audiovizuálny svet, ktorý podporí pocit z pripravovaných skladieb. THE YOUNIVERSE sa preto obracajú na svojich najbližších -  na svojich fanúšikov, ktorí budú mať možnosť prostredníctvom crowdfundingovej platformy Hithit v priebehu 45 dní (od nedele 14.júna 2020 až do 28.júla 2020) finančne podporiť ich snaženie dobrovoľným príspevkom, prípadne si budú môcť vybrať z ponúknutých 13-tich odmien. Speváčka a zakladateľka THE YOUNIVERSE, Tammy, dodáva:

„Cieľová čiastka projektu je 3 150€. Keby každý jeden existujúci fanúšik zaslal 2€, čiastka je vyzbieraná a môžme sa pustiť do práce. Hithit je nastavený tak, že ak finálnu čiastku (alebo viac) nevyzbierame, cieľ nesplníme a príspevky sa podporovateľom vrátia späť.“.

Autor: Ing. Linda Mangunda, Branislav Kaľavský - Kalo (Bruuder Records)

Videoklip VIDEO LOVE
LOVE GAMES CROWDFUNDING
THE YOUNIVERSE na Spotify

 

youniverse

 

THE YOUNIVERSE - extravagantný, energetický, a nadčasový rock'n'roll z Trenčína a Bratislavy.

“Okolo roku 2015 sa na bratislavskej hudobnej scéne objavila kapela THE YOUNIVERSE, ktorej ústredná dvojica - párik Tammy Nižňanská a Jerguš Oravec - spoločne snívala o experimentovaní a prepájaní žánrov. Chceli vytvoriť kapelu, ktorá by znela ako keby Led Zeppelin a Kanye West mali spolu dieťa”  S Adamom Olexíkom a Šimonom Vladárom prišlo v roku 2017 ustálenie členov kapely a THE YOUNIVERSE je už tri roky ukážkou vynikajúcej inštrumentálnej harmónie a súzvuku.

Štýl je charakteristický fúziou bluesu, rock’n’rollu, elektroniky a popu. Hudobnú tvorbu dopĺňajú o zaujímavé koncepty podujatí (projekt A day in the life of a band, CMYK pop-up) a konceptuálnymi albumami (Debutový album CMYK rozdelený podľa štyroch tlačiarenských farieb - Cyan, Mangeta, Yellow, Keyblack). Ich podpisom je extravagancia a zdravo-arogantné vystupovanie, ktoré premietajú do živých vystúpení.

Mávajú celoročné turné po celom Slovensku, čím si vybudovali silnú fanúšikovskú základňu. Zahrali si na najväčších slovenských festivaloch ako je napríklad Pohoda Festival a Grape Festival. Tento rok mali priniesť show na medzinárodný festival Colours of Ostrava, ale kvôli súčasnej situácii to bude až o rok :). Svojim debutovým albumom CMYK boli niekoľkokrát nominovaný na Radio_Head Awards (album roka, debut roka a dvakrát singel roka). Nedávno odohrali koncert v  národnej TV - STV1, kde boli hosťami hudobnej relácie 3PODIA spolu s Richardom Müllerom a raperom Vec. V januári tohto roku získali výročné ceny Zväzu autorov a interpretov v kategórii objav roka 2019 a speváčka Tammy Nižňanská získala ocenenie v kategórii speváčka roka.

V súčasnosti sa pracuje na v poradí druhom albume NEON, ktorý vyjde na svetlo sveta koncom 2020. Projekt je zasvätený súčasným romantickým vzťahom a ich problematike. Poukazuje na to, že vzťahy sa začínajú presúvať do virtuálneho prostredia a čo sa stane v ňom je niekedy silnejšie ako realita...

 

Členovia kapely: 
Tammy Nižňanská (vokály), Jerguš Oravec (gitara) Šimon Vladár (basová gitara) a Adam Olexík (bicie).

Ocenenia
2018 CMYK -  Radio Head Awards 2019 Short list - Debut roka
2019 Tammy Nižňanská – speváčka roka 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
2019 The Youniverse – objav roka 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby  (ZAI)
Vydania:
2016
 EP Raise Hell, Kid, 2017 SP Dark, SP Riverbanks
2018 deputový album CMYK (BRUUDER Records)
2020 SP Unfollow Me?!, SP Video Love (BRUUDER Records)