Z Tapes Festival

z_tapes
 

Slovenské kazetové vydavateľstvo Z Tapes chystá v Trnave jedinečný minifestival. Počas druhej júlovej soboty, 14. júla, sa v trnavskom multifunkčnom priestore Nádvorie uskutoční premiérový ročník festivalu vydavateľstva Z Tapes. Jedno z mála vydavateľstiev tohto typu v našom regióne od roku 2011, kedy vzniklo, zoskupuje cez 80 interpretov z celého sveta a vydáva ich albumy v kazetovom formáte.Je zamerané na žáner indie, konkrétnelo-fi bedroom pop, ktorý sa často vyznačuje DIY produkciou, jednoduchými melódiami a prevažne jemnými gitarovými prvkavmi. Keďže funguje čisto na internete, práve tam sa sústreďuje aj jeho cieľová skupina a hudba, ktorú vydáva môže osloviť naozaj každého, nezáleží kde sa nachádza. Formát kaziet zažíva v posledných rokoch určitý nárast popularity a práve tieto nosiče začali používať aj popoví interpreti hlavného mainstreamového prúdu.

Pôjde o prvú verejnú udalosť vydavateľstva od jeho založenia v roku 2011. Počas jedného večera vystúpi 6 interpretov, ktorých vydavateľstvo zastrešuje. Lord Bendtner z USA, Lake Michigan z UK, holanďanka Elsa Lester, kapely Billow Mayen z Českej republiky a slovenský Homes.

 

z_tapes

 

O gastro sa postará prednedávnom otvorené bistro a piváreň Akadémia, kaviareň Thalmainer, a drinky zastrešia tiež lokálne Herbert Sirupy. Live Stream z akcie pre tých, ktorí sa nebudú môcť priamo zúčastniť, zabezpečí Trnavské rádio. Vstup na akciu bude počas celého večera zdarma.

 

PARTNERINádvorie  Trnavské rádio  Kubik

FB EVENThttps://www.facebook.com/events/255545021678445/

FB Z TAPEShttps://www.facebook.com/ztapes/

Z TAPES BANDCAMPhttps://ztapes.bandcamp.com

Z TAPES WEBSITEhttp://ztapesrecords.com