Žije v obytnom aute a koncertuje aj na lúkach. Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

 

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko, na ktorom sa unikátny folkový pesničkár Nany Hudák vrátil k elektrickej gitare po 20 rokoch. Nahrávka vychádza vo vydavateľstve Slnko Records.

nany
 

K prvému sólovému počinu priviedlo Nanyho Hudáka náhodné vystúpenie na festivale Romanov vesmír s požičanou elektrickou gitarou. Repertoár hrávaný dovtedy výlučne na “španielke” získal zrazu nový rozmer. 

Na ďalšie koncerty už Nany vycestoval aj s elektrickou gitarou a doplnil svoj originálny koncept živých vystúpení koncertmi na lúke. Len on so skromným aparátom a batériou na pekných miestach, na ktoré mu dali tipy miestni priaznivci a pomohli tiež pritiahnuť ďalších návštevníkov z okolia. Koncerty boli v režime ľubovoľného vstupného do klobúka. Niečo ako pouličné muzikantstvo, len na lúke v prírode.

“Je to akoby ďalší prírastok do mojej skladačky. Nie je to tak, že by som teraz už nechcel hrať koncerty v kluboch, čajovniach či festivaloch. Lebo to, čo človek zažije napríklad v takej Christianii v Prešove, je úžasné a inšpiratívne. Skôr je to pre mňa spôsob, ako koncertovať tam, kde na to nie sú možnosti. Ľuďom bolo na lúke dobre, priniesli si vlastné pivo, čaj, deku a boli vďační za hudbu. Zároveň zmizli všetky organizačné stresy a tlaky, pretože som zistil, že je strašne jednoduché a oslobodzujúce ísť do rizika, keď ide iba o moje tričko,” hovorí Nany Hudák. 

Svoj pohľad na príbeh a tvorbu Nanyho Hudáka dopĺňa aj vydavateľka Jana “Shina” Lokšenincová: “Mám veľkú radosť, keď vidím, že umelec, ktorého podporujeme, napreduje. Že je schopný si za niekoľko rokov vytvoriť vlastný spôsob nahrávania a fungovania, ktorý je samostatný a nezávislý od všetkých. Vždy to vo mne vyvolá pocit, že tomuto chcem pomáhať aj naďalej. Výsledkom našej malej priateľskej pomoci je album Mramorové slnko.”

Nový album obsahuje 10 piesní a vychádza na CD aj v digitálnej verzii. Objednať si ho môžete za ľubovoľnú sumu na Nanyho podstránke na webe vydavateľstva Slnko Records

 

 

ĎALŠIE INFO

Predpredaj albumu Mramorové Slnko za ľubovoľnú sumu: https://www.slnkorecords.sk/nany-hudak#podpora 
Web Nanyho Hudáka: https://nany.sk/