Žilinský world music festival Hudba sveta privíta hviezdy balkánskej dychovky - FANFARE CIOCĂRLIA

Už po štvrtýkrát sa v Žiline stretnú hviezdy world music. Za doterajšie tri ročníku festivalu sa tu predstavili kapely ako Relu a Zuralia Orchestra z Rumunska, Slovak Tango, srbské Balkan Strings Trio, argentínske tango v podaní Ariel Ramirez Quintet, arménsky umelci - Karin Sarkisjan a David Yengibarian, Gordon Tama z Nového Zélandu, Mira Awad z Izraela, poľská world music kapela Čači Vorba, bulharské vokálne trio Evridika, slovensko-moldavské trio PaCoRa a mnohí ďalší.

 

 

Dňa 17. apríla Žilina zažije Balkánsky večer! V sále Domu odborov privíta hviezdy balkánskej dychovky Fanfare Ciocărlia. 

Ako ich predkapela vystúpi Žilinská formácia a zároveň pozývajúca kapela Balkansambel, ktorá má svojich priaznivcov nielen po celom Slovensku, ale aj za hranicami. Vystupovali na takých prestížnych podujatiach ako Colours of Ostrava, Tallin Music Week, Folk Festival Pannonica a mnohých ďalších. Momentálne sa po druhýkrát chystajú na turné do Indie. Na podnet Folklórneho súboru Rozsutec spojili svoje sily, aby vytvorili jedinečný multižánrový projekt "Len tak". Len tak si budete môcť vychutnať tanečné prvky rómskeho, slovenského i balkánsky folklóru ušité na mieru balkánskym rytmom v jedinečnom spracovaní kapely Balkansambel. Na svojich koncertoch roztancujú vždy celé publikum bez ohľadu na vek. 

 

balkansambel

Foto Jaro Novák

Po tomto zážitku sa môžete tešiť na rýdzi a nefalšovaný Balkán v podaní skupiny Fanfare Ciocărlia. Je to jeden z najznámejších brass bandov na svete hrajúci živelnú, temperamentnú, balkánsku hudbu. Ich virtuozita, energia a kreativita im priniesla fanúšikov od Melbourne po Tokio. Hudobné remeslo formované generáciami sa s hrdosťou učili od svojich otcov a starých otcov. Každý koncert pokladajú za novú výzvu so záväzkom priniesť svojim fanúšikom veľa radosti a zábavy, rovnako ako s ním zdieľať autentický duch stále žijúcej cigánskej hudby.
Hoci spievajú len rómskym dialektom, ich hudba umožňuje komunikovať a stáva sa zrozumiteľnou po celom svete. Za svoju vyše dvadsaťročnú históriu majú na svojom konte desať albumov, pričom každý z nich si získal uznanie od poslucháčov i kritikov.

 

 

Nenechajte si preto ujsť veľkolepý záver festivalu Hudba Sveta Žilina. Prvé lístky za zvýhodnenú cenu sú už dostupné v sieti ticketportal!

 

Tím festivalu Hudba sveta Žilina

www.hudbasvetazilina.sk