Arturia MicroBrute (zvuková ukážka)

 

Keď Arturia predstavila zámer prísť na trh s analógovým syntetizátorom Minibrute, zavládlo všeobecné prekvapenie. Firma ktorá bola dlhé roky na trhu zavedená najmä ako výrobca SW emulácií kultových strojov ako Moog Modular, Mini, Prophet V, a teraz analógový  syntetizátor ?  Veľmi rýchlo po uvedení na trh sa však ukázalo, že Arturia opäť prišla s produktom ktorý sa kritických recenzií báť nemusí. Ba rovno sa hneď postavila do prvej ligy v segmente monofónnych analógových syntetizátorov do 500 €.


Kompletný test nástroja vyšiel v časopise Nový Populár 1/2015

 

Microbrute je nástroj veľmi inšpiratívny, na ktorý tak ako na máloktorý iný platí – malý rozmerom, veľký zvukom. Spektrum ktoré dokáže poskytnúť je naozaj široké, od basový liniek, cez lead zvuky až po rôzne extrémnejšie skreslené a FX charaktery. Všetky jeho možnosti je ťažké popísať v jednej recenzii, táto malá krabička je doslova nabitá možnostami a mne neostáva len ju doporučiť každému, kto nemá veľký rozpočet, ale chce by si svoju produkciu obohatiť o príjemne znejúce analógove zvuky. Microbrute je rozhodne dobrá investícia, a sám zvažujem, ako majiteľ jeho staršieho brata, že doplní moju zbierku.

Úplne nakoniec - keďže viac ako 100x čítať pri syntentizátore je raz počuť, pripájam ukážku ktorá vyznikla pri testovaní nástroja. Všetky zvuky pochádzajú z Microbruta, po nahraní bol doplnený len reverb a delay, inak zvuk nebol nijak ďalej procesovaný.

MAREK DENDEŠ

 

Článok patrí k časopisu: