BOSS DS-1W Distortion

Klasický distortion BOSS rozšírený o špičkové technológie Waza 
 

waza

 

Oranžový DS-1, ktorý bol predstavený v roku 1978 ako jeden z prvých modelov kompaktnej série BOSS, nanovo definoval zvuk skreslenia a dodnes je rovnako vplyvný. Vďaka svojmu tvrdému ataku a hladkému sustainu sa stal najpredávanejším kompaktným efektom a jeho jedinečný zvuk stojí za charakteristickými zvukmi mnohých rockových a alternatívnych ikon. Vďaka modelu DS-1W sa tento legendárny stompbox pripája k ďalším klasikám BOSS zo série Waza Craft. Spája vzhľad a charakter originálu s novým prepracovaným diskrétnym celoanalógovým obvodom pre rozšírený rozsah a všestrannosť. 

 

  • Pedál špeciálnej edície Waza Craft pre dokonalý zážitok so zvukom BOSS
  • Nový prepracovaný dvojstupňový gain obvod s diskrétnymi analógovými komponentmi
  • Režim Standard prináša legendárny zvuk pôvodného modelu DS-1   
  • Režim Custom poskytuje hutnejší zvuk so zameraním na stredy a zvýšenou citlivosťou na dotyk  
  • Všestranný ovládač Tone poskytuje široký rozsah ovládania frekvencií vyladeného pre každý režim
  • Dva režimy ponúkajú väčšiu všestrannosť, keď sa pedál používa ako gain booster
  • Špičkový buffer pre čistý a jasný tón pri bypasse
  • BOSS záruka 5 rokov

     

boss_ds1
 

Nadčasové skreslenie

DS-1 po uvedení na trh okamžite ovplyvnil gitarový svet a predstavil nový svieži high-gain zvuk s agresívnym, dobre definovaným skreslením bohatým na harmonické tóny. Za viac ako štyri desaťročia si tento pedál osvojili poprední hráči žánrov hard rock, metal, grunge a fusion pre jeho základné zvuky. Charakteristický zvuk DS-1 môžete počuť v nespočetných slávnych skladbách, a to ako primárne skreslenie pre clean zosilňovače a ako boost, ktorý nabudí high gain lampové zosilňovače do kontrolovaného chaosu. 

 

Dva režimy, väčší zvukový rozsah

Vďaka dvom režimom a diskrétnemu plne analógovému obvodu rozširuje DS-1W možnosti modelu DS-1 pre širšiu škálu štýlov a použitia. Režim Standard poskytuje hutný tvrdý zvuk a spevavým sustain pôvodného pedálu. Režim Custom zasa prináša nový odvážny zvuk, ktorý posunie nezameniteľný charakter pedálu DS-1 do ďalšej dimenzie.
 

 

boss_ds1_waza

 

Režim Standard: klasický zvuk DS-1

Režim Standard poskytuje v každom ohľade autentický zvuk originálu. Jeho inovatívny dvojstupňový gain obvod je základom plnosti a definície zvuku, ktoré na DS-1 miluje toľko gitaristov. Všestranným ovládačom tónov môžete nastavovať nízke a vysoké frekvencie a jeho otáčaním zároveň zosilňovať a zoslabovať každý koniec frekvenčného spektra. Vďaka tomu môžete presne vyladiť zvuk pre akékoľvek použitie, od ostrých rytmov a strhujúcich sól až po čisté nízke frekvencie pri zosilňovaní zvuku zosilňovačov a iných drive pedálov. 

 

Režim Custom: hutný, tučný a dynamický

Režim Custom prináša jedinečný nový distortion, pričom si zachováva osobitý charakter a drsnosť modelu DS-1. Hutný stredový charakter je mohutnejší a prieraznejší, aby váš zvuk vynikol v mixe. Ovládanie zvuku je vyladené tak, aby tento jeho charakter čo najviac vynikol. Dostupná úroveň bola zvýšená o 6 dB, čo poskytuje širší rozsah zosilnenia gainu pre drive zosilňovače a pedále. Vďaka vyššej vstupnej citlivosti môžete nastavením dynamiky a hlasitosti na gitare vyčarovať najrôznejšie zafarbenia skreslenia. 

 

 

ds1_waza

 

Waza Craft: umenie dokonalého zvuku

Od úplného začiatku série Waza Craft majú vývojári BOSS vytýčený základný cieľ – dosiahnuť najlepší gitarový zvuk s využitím akejkoľvek dostupnej technológie, od „old-school“ analógových obvodov až po high-tech DSP systémy. Toto zanietenie pokračuje aj pri sérii Waza Craft, ktorá vďaka starostlivo vybraným analógovým komponentom, vyladeným obvodom a precíznemu dôrazu na detail prináša výnimočný zvuk, dynamiku a hudobnosť. V Japonsku slovo „Waza“ predstavuje umenie a techniku. Táto špeciálna edícia pedálov hrdo nesie symbol Waza a predstavuje špičku dizajnu a majstrovstva značky BOSS.

 

 

Článok patrí k časopisu: