Braňo Jobus * Plajko (kniha)

Toto leto, rovnako ako každý rok, pokrstí Braňo Jobus svoju novú knižku pre deti. A kto je jeho nový hrdina po červotočovi Chrumovi, komisárovi Mrodgem a muflónovi Ancijášovi? Handrová bábika Plajko, ktorá plní sny. Plajko bude festivalovou hviezdou. Najskôr sa v sobotu 4. júla predstaví v hlavnom programe na festivale Vrbovské vetry a potom v piatok 10. júla o 15.30 príde s Braňom Jobusom ako exkluzívny hosť do Literárneho stanu Martinus.sk na festivale Pohoda.

plajko

O knihe Plajko:
Chcete si objednať si, o čom by ste chceli snívať? Nie je problém, v Ústave rozvoja a nahrávania snov vám japonský prístroj Načisto Harašimi pripraví sen podľa želania. Jedného dňa sa však pracovníci ústavu dozvedia, že existuje spôsob, ako sa sny môžu stať skutočnosťou a nedá im to spávať. Na Slovensko totiž prichádza spoločnosť, ktorá navonok vyrába vankúšiky a textilné hračky, no v skutočnosti vlastní Plajka. Handrovú bábiku, ktorej prítomnosť spôsobí naplnenie akéhokoľvek sna. Aké to môže byť zábavné, ale i nebezpečné, keď sa niektoré sny začnú naozaj plniť, to si prečítajte v novej knihe Plajko od Branislava Jobusa.

O autorovi:
Braňo Jobus je slovenský spevák, hudobník, spisovateľ a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry. Je známy ako líder hudobných skupín Karpatské chrbáty a Vrbovskí víťazi. Pre Jobusove vystupovanie je typická silná dávka vtipu, recesie a lokálpatriotizmu, na základe čoho sa stal vyhľadávanou osobnosťou slovenskej alternatívnej scény.

Vo Vydavateľstve SLOVART mu zatiaľ vyšlo šesť kníh. Debut Láskavé rozprávky a tri príbehy zo série o Muflónovi Ancijášovi – Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda (2010), Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ (2011), Ako Muflón Ancijáš sľub dodržal (2013). Jobusov ďalší hrdina, ktorého si deti zamilovali, je Komisár Mrodge (2012). Kniha Ja nič, ja muzikant (2014) získala ocenenie  ako Najkrajšia kniha Slovenska 2014 v kategórii literatúra pre deti a mládež a Cenu Ministerstva kultúry SR autorovi za vynikajúcu grafickú úpravu (Ľubica Segečová).

ZDROJ: Slovart