Čo počúva Ozo Guttler


Igor „Ozo“ Güttler

   

•  Narodený v Banskej Bystrici

• Bicie v kapelách Korben Dallas, Tu V Dome ex: Sui Vesan, Lunárne Legendy.

• V Rádiu Expres vybudoval dopravný servis a viedol spravodajstvo.

• Autor rozhlasového komedy seriálu Macheta rieši svoje problémy a mnohých iných. 

• Vyrába perkusie, upravuje činely.

• "Bubenícka ikona", facebookový zabávač, veľmajster odborného výcviku, domáci metalurg, milovník histórie, banskobystrický lokálpatriot. 

 

 

Marika Gombitová – Ateliér Duše (1986)

Mal som dvanásť rokov keď som tento album počul prvý krát. V tom čase som počúval Black Sabbath a Iron Maiden a hlas Mariky s premakanou hudbou na mňa silne zapôsobil. Neuveriteľne úprimný prejav, úžasný zimomriavkový hlas, skvelé texty. Album má jedenásť skladieb  a všetky boli a sú mojimi hitmi. Tento album mi odštartoval celoživotnú lásku k Marike Gombitovej a jej tvorbe. Ateliér Duše počúvam teraz na cd ale hľadám LP. S Marikou spolupracovalo mnoho mojich obľúbených muzikantov. Peter Breiner, Janko Lehotský, Andrej Šeban, Luboš Stankovský, Cyril Zeleňák. Skláňam sa pred ich umením.  

 

Slávek Janoušek

Slávek Janoušek – Kdo to zavinil (1988)

Nadčasový album ešte zo socializmu. Čaro Janouškovej poetiky, nadhľadu a humoru som objavil už v puberte, Redla až v dospelosti.  Imaginárna hospoda - pieseň z tohto albumu bola a je nádherná v roku 1988 aj dnes. Je to jeden z albumov, ktoré „voňajú“ od prvej až po poslednú pieseň. 

 

Kasia Kowalska-Ciechowski – Moja Krew (2010)

Kasia Kowalska je poľská speváčka, ktorá ma oslovila už dávno najmä svojou melanchóliou, mnohopodobenstvom a osobnými textami. Album Moja krew je poctou geniálnemu skladateľovi a spevákovi Gregorzovi Ciechowskému z kapely Republika, ktorý už nežije. Kapela Republika je v Poľsku pojem. Bez spracovania Kowalskej by ma Rebublika možno neoslovila, ale zmiešaním troch veličín – teda Kasii, jej skvelých muzikantov a piesní Ciechowského vznikol klenot. 10 piesní v rockovej úprave / Republika používala viac elektroniky/ každá s inou náladou, každá z inej časti vesmíru. Text piesne „Nie pytaj o Polskę” je jedným z najemotívnejších textov, ktoré poznám. 

 

Vandali

Vandali – Synovia Hromu 2013

Nedá sa nemať rád Pištu , Bašku a Valéra.  Skvelí muzikanti a super ľudia. Keď je ťažký deň v práci, tak album Synovia Hromu v aute urobí vždy zázrak. Dá sa kričať spolu s Pištom a tešiť sa z rytmiky Bašky a Valéra. Vyrastal som na Iron Maiden a Black Sabbath a dnes fičím na Čade a Vandaloch.

 

Sam Brown - Box (1997)

Pieseň Stop od nej pozná asi každý. V čase keď som pracoval v Rádiu Lumen, dostal som sa k CD Box, ktoré mali lúmenácke hudobné dramaturgičky Diana Rauchová a Ingrid Guzmická pekne v poličke. Ak nepoznáte tvorbu Sam Brown, skúste pieseň I Forgive You práve z albumu BOX. Je to pani speváčka!

 

Teším sa skoro každej novej slovenskej a českej  piesni lebo kapele. Týchto mám rád a sledujem ich: Katarzia a jej frajeri, Zrní, Regale, Hviezda, Aylens fall, Tante Elze, Andrea Buršová, Andrea Bučko a Mária Kmeťková, The Fall Of Ghostface, NIL, NE:BO:DAJ, Hex, Hasiaci Prístroj, Katka Maliková, Mucha, Plyš, Peter Petiar Lachký, Soňa Ferancová, Horkýže Slíže, Polemic, Diego, BijouTerrier, Fragile, Fallgrapp, Bloom, Kinsfolk, Fúzy Múzy, Chiki liki tu-a, Lavagance, Zuzana Mikulcová, Brainscan, Modré Hory, Longital, Zlokot, Frequency, Chill on the Sun, Billy Barman, Walther Schnitzelson.

Je super že na verejnoprávnych okruhoch sa hráva slovenská hudba. Mám rád tvorbu slovenských kapiel z osemdesiatich a deväťdesiatych rokov, ale myslím, že by už mali dostať viac priestoru aj vyššie spomenuté kapely         
          

 

 

Článok patrí k časopisu: