DV Mark Multiamp 2.1 (test)

„V živote som už vyskúšal veľa zosilňovačov, efektov a reproboxov, ale nikdy som sa pri hraní necítil tak pohodlne!“
 


 

Každý, kto ma pozná, vie, že celý život som otvorený novinkám, chcem experimentovať so zvukom a využívať možnosti, ktoré ponúkajú nové technológie. S cieľom nájsť to najlepšie riešenie som často menil svoje nastavenia, zosilňovače, efekty a reproboxy, no nikdy som nebol úplne spokojný.

Pred rokom som náhodou na výstave v Budapešti objavil stánok DV Mark. Túto značku som už mal v povedomí spred niekoľkých rokov na výstave Frankfurt Musik Messe, vtedy som však nemal možnosť vyskúšať si, ako to hrá. Takže som si hneď sadol na malý test a po zahraní niekoľkých nôt som cítil, že toto môže byť ono. Malý 40W zosilňovač DV 403 CPC vtedy na mňa urobil úžasný prvý dojem. Teraz však budem hovoriť trochu viac o modele, ktorý si už nosím všade ako svoju „tajnú zbraň“, bez ohľadu na to, či idem hrať obrovský koncert s Edda, do malého klubu, alebo na párty. Je to vlajkový model značky DV Mark – Multiamp. Jeho názov jasne napovedá, že to nie je len zosilňovač. Obsahuje všetky potrebné súčasti, ktoré gitarista potrebuje na vytvorenie stereofónneho zvuku . V prvom rade je to 7 typov „clean“ kanálov, 6 typov „crunch“ kanálov a 6 typov „lead“ kanálov s možnosťou samostatnej voľby jednotlivých kanálov. Všetko sú to modely existujúcich a uznávaných zosilňovačov. Vďaka virtuálnemu modelovaniu môžete dokonale upraviť všetky ich parametre. Nájdete tu „klasické“ modely uznávaných zosilňovačov značiek Fender, Marshall, Soldano a Mesa, ale aj rarity ako Bogner Ecstasy s tromi kanálmi a špeciálnym malým zmiešavacím spínačom, ktorý robí Bogner takým unikátnym.
 

Po zvolení základného zvuku je na rade efektový procesor! Multiamp obsahuje všetky efekty, ktoré gitarista potrebuje – Reverb, Delay a Echo, modulačné efekty, ekvalizéry, Autowah, Pitch Shifter a ďalšie. A samozrejme ladičku. Všetko v dokonalej kvalite. Do reťazca môžete umiestniť v ľubovoľnom poradí najviac osem efektov súčasne, čo je viac než dosť - ja obyčajne používam súčasne najviac tri efekty.

Na konci reťazca je samozrejme výkonný digitálny stereo zosilňovač s výkonom 2x250W, ktorý zatlačí poslucháča až do zeme! Čo je ešte užitočnejšie, Multiamp na linkovom výstupe ponúka dokonalé modelovanie reproduktorov a mikrofónov, takže aj pri zapojení priamo do linky máte svoj úžasný gitarový zvuk. To sa zíde najmä v malých miestnostiach a kluboch. Simulácie sú užitočné aj pri nahrávaní v štúdiu, kde môžete krásne kombinovať linkový zvuk zo zosilňovača a snímanie mikrofónom. Ovládanie Multiampu je možné bežným MIDI pedálom s podporou štandardu General MIDI. Samozrejmosťou je prepínanie kanálov, nastavení a využívanie Expression pedálu.

Ak si chcete vypočuť, ako znie Multiamp, na Youtube som pod svojim menom publikoval testovacie videá a záznamy z koncertov Edda, na ktorých si môžete vypočuť zvuk Multiampu v dobrej kvalite. Veľa ukážok v rôznych štýloch a dobrej posluchovej kvalite nájdete aj priamo na mojom Facebooku (Istvan Alapi Guitar Player).

Celý Multiamp váži len 4kg, čo len zvyšuje jeho praktickú hodnotu. S reproboxom 1x12“ alebo 2x12“ s ním môžem hrať kdekoľvek a pohodlne si ho aj s kabinetom sám prinesiem na pódium z osobného auta, ktorým som prišiel. Rackový formát umožňuje aj jednoduchú montáž do väčšieho systému alebo ochranného obalu.

DV Mark Multiamp môžem bez obáv odporučiť každému gitaristovi, bez ohľadu na preferovaný štýl a miesto hrania. Som si istý, že s ním bude spokojný tak, ako ja teraz po roku používania.

István Alapi

 

Distribúcia: DAN Distribution * www.dandistribution.sk * Cena: 1499 €

 

istvan-alapi
István Alapi
István je všestranný a známy maďarský gitarista
a od roku 1987 je členom jednej z najznámejších
maďarských rockových skupín, Edda Művek.
Táto skupina odohrá za rok 70-80 vypredaných
koncertov v Maďarsku a blízkych krajinách
ako Slovensko, Rumunsko, Srbsko a Ukrajina.
Od roku 1987 bol István autorom a gitaristom
na 25 albumoch skupiny Edda. Od počiatku
90. rokov sa ako štúdiový hudobník podieľal na
150 albumoch nahraných po celej Európe.

 

 


 

 

 

Článok patrí k časopisu: