E&A festival 2021 opäť v Bombure

 

ea_festival

 

Multižánrový festival, venovaný francúzskemu páru Elene Chenot a Adolphovi Simon prinesie kvalitnú hudbu na Horehronie aj tento rok. Koncerty sa odohrajú od 25. do 29.augusta v priestoroch NKP Bombura v Brezne, ktorý je na slovenskej alternatívnej scéne už 29 rokov. Stal sa tak najstarším, kontinuálne existujúcim klubom na Slovensku.

Pondelok, 25. augusta festival odštartuje majster rôznych hudobných žánrov, Martin Huba so svojím ambientným projektom. Hudobná časť bude doplnená o zaujímavú videoprojekciu,  premietanú na budovu v severnej časti námestia. Jeho vystúpenie tak zbúra hranicu medzi klubom a mestom, oba priestory vzájomne prepojí v harmónii zvuku a obrazu. 

Utorok, 26. augusta festival ponúkne unikátny koncert jednej z popredných českých hudobníčok Beaty Hlavenkovejv doprovode kapely Snú. Táto výnimočná česká klaviristka, skladateľka, aranžérka a producentka žne úspechy a pozitívne reakcie od kritikov aj publika o čom svedčí aj fakt, že bola ocenená cenou Anděl v kategórii interpretka roku 2019. V Brezne   predstaví svoju novú nahrávku s poetickým názvom Sně. Všestranná hudobníčka sa po prvý krát vo svojej kariére zhostí role speváčky a jej hudobným spoluhráčom bude trubkár Oskar Török. Rovnako ako Beata aj on preberá preňho netradičnú rolu a stáva sa aj spevákom a hráčom na bicie a perkusie. Spoločne predstavia kolekciu skladieb s osobitým rukopisom a jemným ženským pôvabom.

Beata Hlavenková - Husa v mlze (album SNĚ)

V piatok 27.augusta je pre vás pripravená fúzia jazzovej hudby a tanečných brazílskych rytmov v podaní špičkového slovenského hráča na basu Štefana Pištu Bartuša a brazílskych hudobníkov z Brazil Jazz Unit. Čaká vás hudba plná temperamentu, tanečných rytmov, inteligentná zábava a záplava pozitívnych emócií. 

S.P.BARTUS&BRAZIL JAZZ SESSION

Počas sobotného večera organizátori sľubujú unikátny, multimediálny zážitok s podtitulom hudba pre severnú stranu námestia. Projekcia kultového filmu Jánošík priamo na mestskú budovu doplnená živou improvizovanou hudbou Dávida Kollára a Tomáša Mutinu. Dávid študoval u Andreja Šebana a spolupracoval so svetovými hviezdami ako napríklad Eric Truffaz, Pat Masteloto z King Crimson, taliansky hráč na trúbku Paolo Raineri a s mnohými ďalšími. Spoločne s elektronickým mágom Tomášom Mutinom, ktorý pôsobil v kapele Terminal state, vytvoria originálny, autentický zážitok a prenesú vás do vyššej formy vnímania. 

David Kollar - Jánošík (1921) ukážka hudby/music preview

V neskorších večerných hodinách prijmite pozvanie na koncert talentovaného Žiarčana, nominanta ankety Radio Head awards, ktorého umelecké meno je Andy Switch. Hudbe sa venuje už od základnej školy, k produkcii sa ale dostal len pred niekoľkými rokmi. ,,Hrám na gitare, ale v produkovaní je mojím hlavným nástrojom syntetizátor a počítač, v ktorom obsluhujem drum mašinu a rôzne virtuálne inštrumety. Plus, samozrejme, vokál," opisuje proces tvorby Andrej. Jej výsledok si príďte vypočuť na vlastné uši 28. 8 2021 do NKP Bombura.

Záver festivalu poteší aj tých najmenších. V nedeľu, 29. augusta festival zavŕši kočovné bábkové divadlo Morgonrock, ktoré predstaví hru O čertovi Kolofónovi. Dobrodružná bábková komédia plná dynamiky a vtipných situácií poteší deti, no nudiť sa nebudú ani dospelí.   

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupenky: Predpredaj.sk