Bombura

Skupina FRIENDS OF ASIA: Výnimočný hudobný zážitok, kombinácia indie, jazzu a blues

Brezno a Vráble sa pripravujú privítať duo speváčky Asie a gitaristu Stanislava Počajiho, ktorí prinášajú jedinečný zvuk elektrickej gitary a ohybného ženského hlasu.

10. ročník Horehronských Jazzových Dní v Bombure

hdj

Bude to už ich okrúhly, desiaty ročník a v sérii koncertov vám predstaví to najlepšie z lokálnej aj medzinárodnej klubovej scény. 

Bombura oslavuje 30 rokov. Nezmeškajte víkendový festival v Brezne!

NKP Bombura vchádza do tridsiateho roka svojej existencie. Je to úctyhodný vek a v rámci Slovenska by sme len ťažko našli starší, nepretržite fungujúci hudobný klub.

E&A festival 2021 opäť v Bombure

Koncerty sa odohrajú od 25. do 29.augusta v priestoroch NKP Bombura v Brezne, ktorý je na slovenskej alternatívnej scéne už 29 rokov. Stal sa tak najstarším, kontinuálne existujúcim klubom na Slovensku.

Jazz na Horehroní * už túto sobotu 15.mája naživo

Posledná z vystupujúcich kapiel potvrdzuje, že v Sebechleboch žijú talentovaní hudci. Práve odtiaľ kapela The Turnels Brass band pochádza.

Koncom apríla a v máji Horehronie ožije jazzom

Záverečný koncert a hudobný workshop. 15.5. 2021 (veríme že) v Bombure naživo.

Umenie a hudba na Horehroní v podobe piateho ročníka multižánrového festivalu

ea_festival

E&A festival píše tento rok už piaty zápis do svojej kroniky. Je to multižánrový festival venovaný francúzskej dvojici Elene Chénot a Adolphovi Simon, ktorí pôsobili v Brezne ako kultúrni atašé a obohatili Brezno a región Horehronie o množstvo kvalitných koncertov a vystúpení.

AMC TRIO & ERIC MARIENTHAL * 20.11.2019, BOMBURA nkp, Brezno

marienthal

AMC Trio už niekoľko rokov spolupracuje s týmto hviezdnym saxofonistom. Empatický šesťdesiatnik (1957) bol oného času členom slávneho Coreovho Electric Bandu, s ktorým získal aj dve ceny Grammy.