Edo Klena a Katka Knechtová predstavujú novú verziu stále aktuálnej skladby Milión Eur

klena_knechtova

 

Osobitý prešovský hudobník Edo Klena napísal skladbu Milión Eur ako priamu reakciu na pohnuté slovenské udalosti z konca februára 2018. Spontánne ju hneď po dokončení nahral v akustickej verzii na video doma v obývačke. Počas príprav nového albumu Vata vznikla s kapelou Klenoty jej štúdiová rocková podoba aj so spevom Kataríny Knechtovej.

„Pieseň vznikla spontánne na druhý deň po zverejnení udalosti, zo smútku, beznádeje a hnevu. Mal som pocit, že to môže byť zlomový okamih v ceste celej našej spoločnosti a ak sa to zametie pod koberec, tak to bude ďalší signál pre sily temna, že môžu čokoľvek. Každý môže urobiť niečo, ja som pesničkár, tak som napísal pieseň. V tom čase som už mal rozrobený nový album a bolo mi hneď jasné, že táto pieseň ako strašná pečať roku 2018, musí byť jeho súčasťou. Symbolicky som chcel, aby pieseň spievali žena a muž. Za všetky matky a otcov, ktorým sa to môže stať, ak ich dcéry, alebo synovia skrížia cestu „vyšším záujmom. Katku som si želal, lebo som ju tam skrátka počul. Veľmi ma potešilo, že bez zdráhania do toho išla napriek tomu, že sa pohybujeme na celkom iných hudobných poschodiach,“povedal o skladbe jej autor Edo Klena.

 

„Keď ma Edo oslovil, bola som poctená, lebo ho mám rada a je to naša prešovská hudobná legenda. Ešte viac ma na spoluprácu motivovala téma skladby. Ani na chvíľu som nezaváhala, lebo kvôli pracovným povinnostiam som nestihla osobne podporiť protesty. Tak sa k nim pripájam aspoň takto. Je to téma, ktorú treba stále pripomínať, aby sa na to nikdy nezabudlo,“ povedala o spolupráci Katka Knechtová.   

 

Posolstvo skladby umocňuje aj minimalistický videoklip.

 

 

 

 

akustický klip

 

 

Aktualizované info:

https://www.facebook.com/klenaaklenoty/