Edo Klena

Názov skupiny: 
EDO KLENA & KLENOTY
Rok vydania: 
2022
Vydavateľstvo: 
Hev-Het Tune

Žáner:     Folk Rock
Cena:      9€

Na najnovšom albume Duša kapely Edo Klena & Klenoty sa nachádza 11 autorských pesničiek. Hudobne a spevácky ho spestrilo sedem hostí.  Album bol nominovaný na cenu Radio_Head Awards 2022 v žánrovej kategórii Folková hudba. Ako vníma frontman tento úspech? „Normálka :-), nominácie sme mali aj za rok 2012, Republika Šariš a 2016, Škaredý deň v Chujave. V podstate aj viem, čo by sme mali hrať, aby sme aj vyhrali, ale takto to u mňa nefunguje,“ vraví Edo Klena s nadhľadom a dodáva: Skôr by som sa potešil dennej rotácii na FM.“ Album Duša má podľa neho veľa spoločného s predošlým albumom Vata: Duša je kontinuálne pokračovanie Vaty, ktorú označili niektorí porotcovia Radio_Head Awards dokonca za trochu lepšiu. Oba albumy sú nahrané s poslednou partiou Kaščák/Marcin/Valkučák, ktorí sú skrátka skvelí...“

Kúpiť album

Recenzie CD * NP 3/2022

recenzie_CD

Nany Hudák, Lucie Redlová, Kiero Grande, Edo Klena, Cosmetica, Trilobeat, Dunaj, Miro Žbirka, Nikolaj Nikitin

MOST POPULAR * máj 2020

V mesiaci máj ste na www.popular.sk najviac klikali na tieto články...

Edo Klena sa v novej skladbe pýta: Čo bude ďalej?

edo_klena

Osobitého prešovského hudobníka Eda Klenu súčasná koronakríza zastihla v procese príprav nového albumu. Počas úprav rozpracovaných skladieb vznikla aj úplne nová pieseň Čo bude ďalej, ktorá reflektuje aktuálnu súčasnosť.

MOST POPULAR * október 2019

most_popular

Nový Populár 3/2019, Fermata, Karel Gott, Tammy Nižňanská, The Youniverse, Blanch, Michal Pavlíček, Edo Klena, Eros Ramazzotti, Barbora Botošová

EDO KLENA * Vata (recenzia CD)

vata_klena

Edo Klena je naozaj „stará škola, po vašom old skúl“, pamätá, „keď tu ruština povinná bola“, a spieva o tom na ostatnom svojom albume Vata (Hev-Het Tune, 2019).

SOLITÉR S KAPELOU - rockový pesničkár Edo Klena

klena

Sám s gitarou a s kapelami Núdzový východ, Východ a Klenoty vystupuje nepretržite od roku 1986. Vyšlo mu sedem albumov. O tom novom, ôsmom, ale aj o tvorbe a živote sa s ním porozprával Rado Mešša.

ČO PRINÁŠA NOVÝ POPULÁR 1/2019

novy_popular_1_19
 
Nový Populár 1/2019 uvádza Peter Konečný, náš príležitostný spolupracovník - fotograf, ale tiež textár, básnik, hráč na bezpražcovú basgitaru a kontrabas.

Edo Klena na novom albume Vata provokuje k zamysleniu

edo_klena

Provokáciu považujem za veľmi dôležitú súčasť umenia a Vata má ambíciu provokovať, ale nielen to. Je o všetkom, čo sa v čase jeho vzniku dialo okolo nás.

MOST POPULAR * február 2019

most_popular

Gabriel Švábenský, Slobodná Erópa, Real Music House, Karpatskí Pastieri, Space Recorder, Edo Klena, Hieros Gamos, Black Nail Cabaret, Rabada, Palo Drapák, Barbora Botošová, Chris Ellis