Festival Colours of Ostrava sa presúva na júl 2022, vstupenky zostávajú v platnosti

colours

 

19. ročník medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava sa z dôvodu pretrvávajúcej pandémie koronavírusu a zásadnej neistoty, ktorá vládne ohľadom možnosti konania veľkých letných kultúrnych akcií, presúva o ďalší rok na 13. - 16. júla 2022, opäť do unikátneho industriálneho areálu Dolních Vítkovic v Ostrave. V rovnaký termín sa uskutoční aj ďalší ročník medzinárodného fóra Meltingpot, ktoré sa koná v areáli festivalu.

 

Celý rok sme verili. Spoločne s ďalšími organizátormi u nás či v Európe sme pracovali na opatreniach, ktoré by umožnili organizovanie veľkých kultúrnych akcií v lete. Keďže sa tak rozsiahly festival ako je ten náš nedá pripraviť v najvyššej kvalite za pár mesiacov, dostali sme sa v túto chvíľu do najťažšieho momentu a musíme sa rozhodnúť. Bohužiaľ súčasná situácia s pandémiou koronavírusu a neexistujúci výhľad na letné mesiace ohľadom budúcich opatrení nám nedáva inú možnosť, ako festival opäť presunúť,” vysvetľuje rozhodnutie riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

 

Rovnako ako pri presune minulý rok začína festivalový tím pracovať na programe na rok 2022. “Budeme sa snažiť presunúť hlavných headlinerov aj väčšinu zahraničných kapiel. Sme veľmi zaviazaní všetkým fanúšikom, ktorí si na tento program zakúpili vstupenky a nechali si ich. Nechceme sklamať ich dôveru,” hovorí Zlata Holušová. ”Naviac aj po roku je tento program podľa nášho názoru skrátka skvelý - plný zaujímavých mien, ktoré ponúknu nezabudnuteľné koncerty. A bola by to obrovská škoda, kebyže sme o tie vystúpenia prišli. Samozrejme výsledná podoba line-upu bude závisieť na konkrétnych plánoch umelcov na budúci rok,” dodáva Zlata Holušová.

 

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti aj na rok 2022. “Je nám jasné, že ide o ďalší rok bez festivalu. Prvý rok sme mohli prekonať len vďaka podpore od vás, fanúšikov a našich partnerov z verejnej a súkromnej sféry. V túto chvíľu prichádzame druhýkrát s veľkou prosbou: podporte náš tím, že si minuloročnú aj tohtoročnú vstupenku necháte aj na budúci rok. Veríme, že naša vstupenka u vás doma na nástenke, či v počítači zostane jedným zo svetiel na konci tunela, na ktoré sa môžeme tešiť. Že spoločný zážitok zo živej hudby a kultúry nielen na našom festivale sa stane tým, čo nás po tomto temnom období spojí. Ďakujeme,” apeluje Zlata Holušová na fanúšikov. Podobne ako minulý rok však bude možnosť z existenčných alebo iných závažných dôvodov požiadať od 7. apríla do 30. júna 2021 o vrátenie vstupenky.

 

Opätovný presun festivalu bude mať už druhýkrát okrem fanúšikov či zúčastnených umelcov obrovský ekonomický dopad - negatívne sa dotkne viac ako 6000 pracujúcich počas festivalu, viac ako 450 dodávateľov z Ostravska a celej Českej republiky a napríklad takmer 250 stánkarov.

 

Je nám jasné, že je to už dlhá doba, čo sme sa videli naživo. Dúfame ale, že vydržíte ešte jeden rok. Veríme, že o to intenzívnejší a lepší zážitok to pre vás aj nás bude. A ďakujeme za celkovú podporu a priazeň. Buďte zdraví. Živá hudba a kultúra musia prežiť!,” uzatvára Zlata Holušová.

 

Colours of Ostrava sa aj napriek tomuto presunu neodmlčí, zostanú v kontakte s fanúšikmi na sociálnych sieťach: v rámci Colours TV je v jednaní odvysielanie niektorých koncertov z predchádzajúcich ročníkov aj uvedenie debát a podcastov pripravovaných fórom Meltingpot. Či sa v lete uskutočnia menšie akcie podobne ako minulý rok NeFestival Colours of Ostrava, sa stale predmetom ďalších úvah festivalového tímu. Samozrejme všetko bude závisieť na tom, aké opatrenia budú v lete platiť a aký typ akcie bude možné zorganizovať.

 

Devätnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa mal po presune z minulého roku uskutočniť od 14. do 17. júla 2021. K hlavným hviezdam patrili opäť The Killers (USA), Twenty One Pilots (USA), Martin Garrix (Holandsko), The Lumineers (USA), LP (USA), Youssou N´Dour (Senegal), Princess Nokia (USA) a ďalší. Celkovo sa malo v areáli Dolních Vítkovic uskutočniť cez 450 programových bodov na 24 vonkajších aj krytých scénach - vrátane fóra Meltingpot, divadiel, workshopov, filmov či výtvarných inštalácií.

 

Viac informácií na www.colours.cz.