HAGSTROM Retrocape Series

Impala & Condor

Pred viac ako 50 timi rokmi predstavil Hagstrom ikonické modely Condor a Impala a oba tieto nástroje si našli cestu do rúk mnohých hudobníkov po celej planéte. So svojim futuristickým tvarom tela a spústou možností úpravy zvuku pokračovali tieto nástroj v trende firmy Hagstrom odlišovať sa od ostatných výrobcov gitár. Tieto vintage kúsky zo šesťdesiatych rokov sa stali nielen vyhľadávanými zberateľskými raritami, ale hrali nezanedbateľnú úlohu v gitarovom zvuku rocku a pope šesťdesiatych rokov.

Dnes v roku 2015 Hagstrom hrdo predstavuje reinkarnované modely Impala a Condor. Táto reinkarnácia využíva rovnako hladké spojenie lepeného krku ako originál, ale má guľatejší profil krku a vylepšenú stabilitu. Hráči budú vzrušení hrou na tieto nástroje, pretože sú nielen skvelo znejúce a hrateľné, ale vďaka svojmu nevšednému designu pritiahnu oko poslucháča.

Pretože zvuk pôvodných nástrojov zanechal hlbokú stopu v srdciach hráčov, strávili konštruktéri nespočetne veľa hodín nielen tým, že sa snažili reprodukovať zvuk starých nástrojov do nových, ale zabudovali aj malé vylepšenia, aby nástroje priblížili novému miléniu. Každý z novo navrhnutých Alnico V snímačov Retro-S vás vezme späť do šesťdesiatych rokov vďaka svojej jedinečnej konštrukcii. Vracia sa aj prepracovaný štítok so spínačmi, ktorý poskytuje hráčom možnosť zmeniť tón púhym posunutím spínača. Prepracované tremolo „Vintage Tremar“ získalo novú podobu spoločne s kobylkou Tune-O-Matic a poskytuje stabilný tón aj ľahkú hrateľnosť, to všetko s dotykom pôvodnej konštrukcie.

 

HII & H-III

H2-H3

Gitary H-II a H-III sa v šesťdesiatych rokoch stali ikonickými modelmi, známe vďaka svojim osobitným prepínačom a tiež vďaka tomu, že sa stali výraznými nástrojmi niektorých punkových a grungeových hviezd. K znovuzrodeniu týchto ikon prichádza presne päťdesiat rokov od ich prvého uvedenia na trh v roku 1965.

Zatiaľ, čo zostal pôvodný design, moderní prístup bol použitý pri zdokonaľovaní funkčnosti týchto modelov. A to nielen vo vylepšení pôvodných prepínačov zvuku, ale s novým zapojením Hagstrom RC (umožňujúcim hráčom redukovať výstupnú hlasitosť svojich nástrojov, bez toho, aby stratili výšky vďaka ovládaniu hlasitosti), komfortnejším profilom krku a modifikáciou klasické hlavy Hagstrom so šiestimi kolíkmi na jednej strane, tak ako bolo zvykom u gitár Hagstrom v šesťdesiatych rokoch. Aby sa zachoval jedinečný zvuk pôvodných nástrojov, boli skúmané originálne snímače a zreprodukované tak, aby opäť poskytovali zvuk, pre ktorý boli tieto nástroje tak slávne. Gitary sú vyrobené z výberovej americkej olše a skrutkovaným krkom z kanadského javoru pre attack a kúsavosť pôvodných nástrojov.

www.music-park.sk

Článok patrí k časopisu: