HM-2W Heavy Metal * Metalová legenda sa vracia

 

 

HM-2W Heavy Metal - Waza Craft replika klasického pedálu HM-2 Heavy Metal, ktorý definoval zvuk švédskeho death metalu. 

 

BOSS HM-2 Heavy Metal, pedál vyrábaný od roku 1983 do roku 1991, je skutočná legenda medzi distortion pedálmi. Jeho špecifický „zvuk motorovej píly“ so všetkými ovládačmi naplno definoval švédsky death metal a miernejšiu verziu jeho charakteru počuť v skladbách od mainstreamu až po shoegaze. Po rokoch prosieb od najvernejších fanúšikov nastal po 30 rokoch čas na znovuzrodenie tohto ikonického stompboxového pedálu v špeciálnej edícii Waza Craft. HM-2W ponúka autentický analógový zvuk originálu v celej jeho sláve, no prináša aj množstvo moderných vylepšení.

 

•                Pedál špeciálnej edície Waza Craft pre najlepší zážitok so zvukom BOSS

•                Autentický vzhľad HM-2

•                Režim Standard poskytuje zvuk pôvodného pedála HM-2 s nižšou úrovňou šumu a maximálnou intenzitou

•                Režim Custom prináša agresívnejší zvuk so špeciálnym ladením Waza Craft

•                Špičkový buffer pre čistý a jasný tón pri bypasse

•                Päťročná záruka BOSS

 

 

Death metalová legenda

Keď bol pedál HM-2 v roku 1983 prvýkrát predstavený, stal sa jedným z prvých pedálov typu „zosilňovač v boxe“. Bol vybavený inovatívnym obvodom BOSS reprodukujúcim zvuk britských zosilňovačov z osemdesiatych rokov, ktoré boli obľúbené v rozrastajúcej sa heavy metalovej scéne. Ku koncu jeho výroby si ho pre svoje gitary vplyvné švédske death metalové kapely. Pre jeho jedinečne agresívny zvuk a jasné stredové spektrum ho začali vyhľadávať nové generácie hudobníkov. Vďaka jeho veľkému vplyvu a popularite používatelia neustále žiadali spoločnosť BOSS, aby obnovila jeho výrobu. Sme radi, že všetkým oddaným fanúšikom po celom svete môžeme predstaviť HM-2W.

metal

Režim STANDARD: zvuk pôvodného pedálu HM-2

Keď je aktivovaný režim Standard, s dokonalou autentickosťou sa reprodukuje zvuk a dynamika pôvodného pedálu HM-2. Pridali sme doň aj niekoľko moderných vylepšení bez ovplyvnenia zvuku vrátane zníženia hladiny šumu a zvýšenia maximálnej úrovne o 3 dB. Vďaka špičkovému bufferu Waza Craft sa zvuk vylepšil, aj keď je použitý bypass pedála. Otočením všetkých ovládačov doprava vytvoríte zvuk švédskeho death metalu. Vďaka citlivým ovládačom skreslenia a zafarbenia zvuku získate široké spektrum tónov aj pre ďalšie štýly. 

 

Režim CUSTOM – ešte agresívnejší zvuk

Režim Custom ponúka podobné zvukové charakteristiky ako režim Standard, no pridáva ku všetkému ešte čosi navyše. Stupeň Drive ponúka o čosi viac gainu a viac základného gitarového zvuku pre väčší attack a ostrosť. Plnší zvuk s väčšou definíciou poskytujú vylepšené charakteristiky nízkych a vyšších stredných frekvencií. 

 

 

mh-2

 

Oranžová a čierna sú späť

Okrem zvuku pôvodného pedálu HM-2 sme sa snažili zachovať pôvodný jedinečný oranžovo-čierny vzhľad pedálu vrátane veľkosti a umiestnenia nápisov na paneli. Každý pedál Waza Craft ponúka prepínač režimov pre väčší rozsah. Ten sme na pedál HM-2W umiestnili v hornej časti, aby ostalo zachované autentické umiestnenie ovládacích prvkov pedálu HM-2. 

 

Waza Craft: umenie dokonalého zvuku

Od úplného začiatku série Waza Craft majú vývojári BOSS vytýčený základný cieľ - dosiahnuť najlepší gitarový zvuk s využitím akejkoľvek dostupnej technológie, od „old-school“ analógových obvodov až po high-tech DSP systémy. Toto zanietenie pokračuje aj pri sérii Waza Craft, ktorá vďaka starostlivo vybraným analógovým komponentom, vyladeným obvodom a precíznemu dôrazu na detail prináša výnimočný zvuk, dynamiku a hudobnosť. V Japonsku slovo „Waza“ predstavuje umenie a techniku. Táto špeciálna edícia pedálov hrdo nesie symbol Waza a predstavuje špičku dizajnu a majstrovstva značky BOSS.